„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Ford“ sukūrė kostiumą, kuris leidžia pasijausti tarsi būnant pagiringu

Vienu didžiausių visuomenėje vyraujančių tabu yra vairavimas išgėrus. Tačiau statistika rodo, kad vairavimas kitą rytą po stiprių išgertuvių gali būti ne mažiau pavojingas. Saiko jausmo praradimas vartojant alkoholinius gėrimus įvairiuose šventiniuose vakarėliuose gali virsti lemtingu tiek vairuotojams, tiek ir kitiems eismo dalyviams.

Norėdamas atkreipti dėmesį į šį pavojų „Ford“ koncernas pristatė specialų kostiumą, imituojantį pagirias. Naująjį kostiumą kompanijai sukūrė Vokietijoje įsikūrusio „Meyer-Hentschel“ instituto mokslininkai. Prieš sukurdami kostiumą, šio instituto mokslininkai atliko daugybę bandymų, tyrė net save pačius, kad išanalizuotų vairuotojų būseną po išgertuvių.

Tie, kurie vairuoja po išgertuvių, labai dažnai keliauja vieni. Tačiau tai nesumažina grėsmės nei jiems, nei aplinkiniams

Kostiumas sveria kiek daugiau negu 17 kilogramų ir susideda iš specialios liemenės, riešo ir kulkšnies svarmenų, kepurės, akinių bei ausinių. Visi šie elementai imituoja klasikinius pagirių simptomus: nuovargį, pykinimą ir galvos svaigimą. Ausinės atkartoja ypatingai padidėjusį jautrumą garsams, akiniai imituoja pablogėjusią regą ir varginantį galvos skausmą.

Europoje atlikti tyrimai rodo, kad alkoholis yra pagrindinė priežastis, sukėlusi vieną iš šešių kelių eismo įvykių, pasibaigusių tragedija. Jungtinėje Karalystėje vienas iš dešimties neblaivus vairuojas areštuojamas tarp 6 ir 8 valandos ryto, taigi, būdamas pagiringas.

„Visuomenė yra labai susirūpinusi tokiais nedžiuginančiais policijos suvestinių rezultatais ir reiškia didžiulį norą, kad būtų užkirstas kelias tiems, kurie linkę vairuoti išgėrę ar esant pagirioms. Tie, kurie vairuoja po išgertuvių, labai dažnai keliauja vieni. Tačiau tai nesumažina grėsmės nei jiems, nei aplinkiniams. Būtent tai įrodo pagirių kostiumas“, – sako „Ford“ „Driving Skills for Life“ programos vadovas Jimas Grahamas.

Net ir tuomet, kai nuo išgėrimo praeina šiek tiek laiko, jaučiantys pagirias vairuotojai vis dar kelia tokį patį pavojų, kokį keltų ir būdami neblaivūs. Abiem atvejais vairuotojai jaučia mieguistumą bei nuovargį, o tai lemia jų reakcijos laiką.

Bendradarbiaujant su „Meyer Hentschel“ institutu kiek anksčiau buvo pagaminti kostiumai ir imituojantys vairavimą išgėrus bei vairavimą pavartojus narkotinių medžiagų.

Kostiumą galės išbandyti specialios jaunimo programos „Driving Skills for Life“ dalyviai. Tokią programą „Ford“ koncernas jauniems Amerikos vairuotojams pasiūlė 2003 metais. 2008-aisiais saugaus vairavimo programa buvo praplėsta į Rytų Azijos šalis, o 2013 metais pirmosios „Driving Skills for Life“ vairavimo pamokos buvo surengtos Artimuosiuose Rytuose ir Europoje. Mokymų metu 18-24 metų amžiaus vairuotojai mokosi saugaus vairavimo įgūdžių: atpažinti potencialias kliūtis, valdyti automobilį, pasirinkti tinkamą greitį bei sutelkti dėmesį į vairavimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs