Ką privalu žinoti vairuotojams atėjus žiemai?

Artėjant tamsiam metų laikui ir keičiantis oro sąlygoms, Lietuvos kelių policija primena vairuotojams pagrindinius kelių eismo taisyklių punktus ir primena pagrindinius punktus, į ką atkreipti dėmesį keliuose.
Automobilio vėžė mieste
Automobilio vėžė mieste / sxc.hu nuotr.

Vadovaujantis Kelių eismo taisyklių reikalavimais:

  • Nuo lapkričio 1-osios (iki kovo 31 d.) lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu, greitkeliuose - ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu.
  • Nuo lapkričio 10-osios (iki kovo 31 d.) draudžiama eksploatuoti automobilius, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, su vasarinėmis padangomis.
  • Tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui pėstieji ir dviračių vairuotojai privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Vadeliotojai privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, kad vadovaujantis Kelių eismo taisyklių reikalavimais:

  • Nuo lapkričio 1-osios (iki kovo 31 d.) ne gyvenvietėse lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu, greitkeliuose - ne didesniu kaip 100 km/val. greičiu.
  • Nuo lapkričio 10-osios (iki kovo 31 d.) draudžiama eksploatuoti automobilius, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, su vasarinėmis padangomis.

Su dygliuotomis padangomis galima važinėti nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 10 d. Naudojant tokias padangas būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą, informuojantį apie tai (Kelių eismo taisyklių 4 priedas).

Nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. lengvųjų automobilių (M1 klasė) padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.

  • Tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui pėstieji ir dviračių vairuotojai privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Pėstieji gali neštis ir šviečiantį žibintą. 

Vadeliotojai privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Dviratis ir vežimas turi būti tinkamai pažymėti atšvaitais. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų - oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale - raudonos šviesos žibintas. Vadeliojamų vežimo ar rogių priekyje turi būti balti, iš šonų - oranžiniai, gale - raudoni šviesos atšvaitai, pritvirtinti gerai matomose vietose ir pažymintys kraštinius vežimo ar rogių gabaritus.

  • Pėstieji į kitą važiuojamosios dalies pusę privalo eiti tik pėsčiųjų perėjomis, o kur jų nėra - sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, leidžiama eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.
  • Vietose, kur eismas reguliuojamas, pėstieji privalo vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra - transporto šviesoforų signalais. 

Reguliuotojo signalų pėstieji privalo paisyti net tuo atveju, jeigu jie prieštarautų šviesoforų signalams. 

  • Pėstiesiems įžengti į važiuojamąją dalį leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu.

Vairuotojai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo transporto priemonės:

  • apšvietimo ir šviesos signalizacija;
  • vairavimo sistema;
  • stabdžiais;
  • stiklo valytuvais ir plovikliais;
  • užpakalinio vaizdo veidrodėliais (vidinis, išoriniai).

Policija taip pat primena, kad:

  • eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje (išskyrus mopedą, motociklą be priekabos), traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti avarinio sustojimo ženklas, gesintuvas ir pirmosios pagalbos rinkinys; 
  • kiekvienoje eisme dalyvaujančioje motorinėje transporto priemonėje, traktoriuje, savaeigėje mašinoje turi būti ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais arba atšvaitas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs