Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip lengviau išlaikyti motociklo vairavimo egzaminą „Regitroje“?

Atšilus orams, iš už debesų išlindus saulei ir prasidėjus vasarai, vis dažniau vairuotojai susimąsto, kad vairuotojo pažymėjime prie žymos apie B kategoriją, leidžiančią sėsti prie automobilio vairo, norėtųsi ir A kategorijos, skirtos norintiems vairuoti motociklus. Tik štai pratimai, kuriuos privaloma atlikti laikant motociklo vairavimo egzaminą, ne visiems yra lengva užduotis.

Konkurso „Metų motociklas 2023“ organizatoriai, pirmąkart Lietuvoje išrinkę ir geriausią šalies metų motociklą, ir paskelbę „Tautos motociklą“, drauge su vairavimo mokykla „ARV Auto“ pasidalino gausybe patarimų ir gudrybių, kaip praktinį motociklo vairavimo egzaminą išlaikyti jau pirmuoju bandymu.

Devyni pratimai

„ARV Auto“ vairavimo mokytojas Linas Valatkevičius Pabrėžė, kad „Regitroje“ prasidėjus praktiniam motociklo vairavimo egzaminui teks atlikti devynis skirtingus lėtus ir greitus pratimus, parodančius, kaip vairuotojas valdo motociklą, manevruoja juo ir moka elgtis su jo prietaisais.

„Dalis pratimų yra lėtų, dalis – greitų, tačiau svarbu žinoti, kad yra tik vienas bandymas ir klaidų daryti nevalia“, – sakė jis.

Kalbant apie lėtus pratimus, instruktorius vardino, jog būsimas motociklininkas privalo sugebėti vesti motociklą, įvaryti jį į „garažą“ tarp kūgelių, išvažiuoti iš „garažo“ iš karto pasukdamas į kairę arba į dešinę, važiuoti su srautu, kitaip tariant – einančio žmogaus greičiu, taip pat – važiuoti lėta „gyvatėle“.

„Šis pratimas atima daugiausiai „sveikatos“ ir besimokant, ir egzamine“, – pastebėjo vairavimo mokytojas.

Tarp greitųjų pratimų yra greita „gyvatėlė“, planuotas sustojimas prie „Stop“ linijos, staigus stabdymas ir kliūties apvažiavimas.

Sunkiausias pratimas

L. Valatkevičius akcentavo, kad bene sunkiausias pratimas, dažniausiai nepavykstantis „Regitroje“, yra lėta „gyvatėlė“.

„Gudrybės yra tokios: žmogus turi išmokti kontroliuoti savo kūną, nebijoti motociklo, jį lankstyti, vartyti ir tokiu būdu įveikti užduotį“, – patarė vairavimo mokytojas.

Pasak jo, viršutinė kūno dalis – pečiai, alkūnės, riešai – turi būti neįtempti, atpalaiduoti. Tokiu būdu važiuojant lėtoje „gyvatėlėje“ manevruoti motociklu bus lengviau.

„Kaip juokauju, jeigu žmogus įsitempęs, motociklas – neramus, jei atsipalaidavęs – motociklas paklusnus“, – pabrėžė L. Valatkevičius.

Anot jo, daugeliui kyla klausimų, kodėl reikalinga mokėti atlikti visus pratimus aikštelėje.

„Svarbu suvokti, kad motociklu važiuojama ne tik tiesiai, o tada praverčia pratimai“, – kalbėjo vairavimo mokytojas.

VIDEO: Kaip išlaikyti motociklo vairavimo egzaminą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos