Kokia leistina alkoholio norma Europos valstybėse?

Keliaujantiems po Europą automobiliu pravartu prisiminti, kad kertant valstybių sienas blaivumo reikalavimai vairuotojams skirtingose šalyse gali būti labai skirtingi.
Alkotesteris
Alkotesteris

Europoje išsiskiria Jungtinė Karalystė ir Malta, kuriose nustatyta leidžiama 0,80 promilių riba. Tai dvigubai daugiau, nei 0,40 promilių limitas Lietuvoje. Kitas kraštutinumas – 0,0 promilių galioja Rumunijoje, Slovakijoje, Čekijos Respublikoje ir Vengrijoje. Šiose Rytų Europos šalyse draudimas vairuoti bent kiek vartojus alkoholio taikomas visiems vairuotojams.

Aštuoniolikoje Europos valstybių nustatyta bendra 0,50 promilių riba, tačiau šiose šalyse, kaip taisyklė, taikomas žemesnis limitas jauniems ir komercinių transporto priemonių vairuotojams. Daugelyje sričių racionalumu pasižyminčioje ir dažnai, bent žingsniu, Lietuvą lenkiančioje Estijoje, nustatytas 0,20 promilių limitas, vienodas visiems vairuotojams. Toks pat limitas galioja kaimyninėse Lenkijoje ir Švedijoje.

Tačiau nei vienoje iš Europos valstybių, net jei vairuotojo kišenėje asmeninis alkotesteris, kelyje atsipalaiduoti nevalia. „Visada pabrėžiame, kad alkotesteriai yra patikimi ir tiksliai parodo promilių kiekį, tačiau, bent kiek išgėrus alkoholio, geriausias sprendimas visai nesėsti už vairo“, – sako Marius Anusauskas, bendrovės „Alkotesteris“ vadovas. – Beje, keliaujantiems po Europą reikėtų žinoti svarbias, nuo vairavimo išgėrus atgrasančias tendencijas. Tikimybė būti patikrintam kelyje įvairiose šalyse, įskaitant Lietuvą, nuolat auga, o Europos Komisija rekomenduoja valstybėms siekti, kad vidutiniškai bent vieno iš penkių vairuotojų blaivumas būtų patikrintas kelyje bent kartą metuose“. 

Alkotesterių rinkos ekspertiniu vertinimu, devyni iš dešimties Lietuvoje nuperkamų alkotesterių yra skirti asmeniniam naudojimui. Šie prietaisai dažniausiai nuperkami kaip asmeninės ar verslo dovanos prieš didžiąsias metų šventes. Tiesa, keliaujant po Europą, asmeninio alkotesterio tikrai prireiks Prancūzijoje. Ir ne tik prieš šventes, ar po jų. Šioje šalyje priimtas įstatymas, reikalaujantis kiekviename automobilyje turėti naudojimui paruoštą alkotesterį. Tiesa, baudos už šio įstatymo nevykdymą kol kas nenumatytos. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai