Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kurią sėdynę automobilyje pasirinkti keleiviui?

Ar sėsdami į automobilį kada susimąstėte, kurioje sėdynėje kelionė būtų saugiausia? Galbūt priekyje, kur keleivį ir vairuotoją nuo smūgio į prietaisų skydelį ir stiklą saugo priekinės oro pagalvės, o nuo šoninių smūgių, – šoninės ir užuolaidinės saugos pagalvės?
C klasės „Mercedes-Benz“
Automobilio salonas

O galbūt gale, kur saugos oro pagalvių dažniausiai nėra, tačiau nuo sunkesnių sužalojimų apsaugo minkšti priekinių sėdynių atlošai ir tai, kad susidūrus kaktomuša yra didesnė galimybė išvengti tiesioginio smūgio? Mokslininkai į šį klausimą turi atsakymą, bet yra kelios sąlygos.

Pirma – greičiausiai reikės paaukoti dalį komforto, antra – būtina segėti saugos diržą.

Išsamų tyrimą atlikę Bafalo universiteto mokslininkai nustatė, jog galinės sėdynės yra nuo 59 iki 86 proc. saugesnės nei priekinės. Dar įdomiau, kad vidurinė sėdynė gale yra 25 proc. saugesnė nei iš šonų esančios galinės sėdynės. Mokslininkai argumentuoja, jog taip yra todėl, kad vidurinė sėdynė gale yra toliausiai nuo visų galimų susidūrimo taškų. Dažniausiai automobiliai susiduria kaktomuša arba rėžiasi į šoną.

Žinoma, būtina sąlyga, kad viduryje sėdintis keleivis yra užsisegęs saugos diržą. Neprisisegus saugos diržo galinė vidurinė sėdynė gali būti mirtinai pavojinga, nes keleivio niekas nesaugo nuo skrydžio per priekinį automobilio stiklą.

„Nors tyrimai rodo, kad keleiviai galinėse sėdynėse yra saugesni nei priekyje sėdintis vairuotojas, tai neturėtų tapti pretekstu atsainiai žiūrėti į saugumą. Eismo įvykių statistika Lietuvoje rodo, kad avarijose nukenčia ir žūva maždaug tiek pat vairuotojų, kiek ir keleivių, todėl keleivių saugumas taip pat yra ypač aktualus.

Lietuvoje atlikti tyrimai atskleidžia, kad kone pusėje automobilių važiuoja ne tik vairuotojas, bet ir keleiviai, tačiau galinėse sėdynėse saugos diržus prisisega tik trečdalis. Dėl to padariniai nutikus nelaimei gali būti skaudūs“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Siekdamas atkreipti dėmesį į keleivių saugumą „Lietuvos draudimas“ vairuotojams, draudžiantiems automobilį civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu siūlo vairuotoją ir visus automobilio keleivius apdrausti vos už 1 eurą per mėnesį. Tokia paslauga pasirodė aktuali 70 proc. bendrovės klientų.

Net jeigu ir esate apsidraudę, saugumas vis tiek svarbu, todėl saugos diržus segėti būtina, ir nepamirškite prisegti galinėje sėdynėje įsitaisiusių vaikų net ir trumpoje kelionėje, tai juos apsaugos labiau nei teisingai pasirinkta sėdynė.

O kai kitą kartą su kolegomis mesite burtus, kuriam iš Jūsų teks ta kieta ir siaura sėdynė automobilio gale per vidurį, galite laimėti du dalykus – pelnyti karmos taškų užleidus bendrakeleiviams patogesnes šonines sėdynės ir turėti didžiausią galimybę išgyventi nelaimingą atsitikimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai
Reklama
Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?