Pasak draudimo eksperto, žalos atveju vertinamas ir dokumentų galiojimas, tačiau galutinis verdiktas priklauso nuo konkrečios situacijos.
„Vairuotojui kreipusis dėl žalos atlyginimo, visuomet tikriname, ar įvykio metu galiojo avariją sukėlusio vairuotojo pažymėjimas. Nustačius, kad jis negalioja, raštu kreipiamasi į bendrovę „Regitra“ su prašymu nurodyti negaliojimo priežastis. Atvejų, kai būtų įvykusi žala eismo įvykyje, o vairuotojo pažymėjimo galiojimas būtų pasibaigęs konkrečiai dėl sveikatos pažymos negaliojimo, kol kas nesame užfiksavę, tačiau manome, jog ši praktika nesiskirs nuo kitų panašių atvejų“, – sako ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ Žalų departamento vadovas Mindaugas Balinskas.
Pasak jo, pagal nusistovėjusią teisinę praktiką tokiais atvejais aiškinamasi, ar yra ryšys tarp eismo įvykio ir priežasčių, dėl kurių nustojo galioti vairuotojo dokumentai.
„Kai dokumentas nustoja galioti dėl to, kad nebuvo pratęstas, tai savaime nereiškia, jog asmuo neteko teisės vairuoti apskritai. Jam numatoma atsakomybė už vairavimą su pasibaigusiu dokumentu – už tai administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą. Taip pat turėtų būti traktuojamas ir laiku neatliktas sveikatos patikrinimas. Vis dėlto jei būtų nustatyta, kad, pavyzdžiui, ženkliai pasikeitė žmogaus sveikatos būklė, ji paveikė jo gebėjimą vairuoti ir tai turėjo įtakos eismo įvykiui, būtų svari priežastis laikyti įvykį nedraudžiamuoju“, – aiškina ekspertas.
Kilus dvejonių dėl draudimo sąlygų galiojimo konkrečioje situacijoje, M.Balinskas rekomenduoja pasikonsultuoti su savo draudimo paslaugos tiekėju.