Padovanojo keturratį žirgynui, dirbančiam su neįgaliais vaikais

Aktyvias pramogas motociklais, keturračiais bei bagiais teikiančios, o taip pat ir jų prekyba užsiimančios įmonės MB „Tomerna“, geriau žinomos kaip „Pramogų safaris“ vadovas Tomas Stravinskas sako, kad per šias šventes norėjo prisidėti prie sunkesnį gyvenimą patiriančių vaikų gerovės, tačiau suprasdamas, kad keturratis ar motociklas jiems nėra reikalingiausias įrankis, surado kitą būdą, rašoma pranešime.
Dovana žirgynui – keturratis
Dovana žirgynui – keturratis / Justo Lengvino nuotr.

„Šiemet norėjome prisidėti prie veiklos, padedančios augti vaikams, kuriems šiame gyvenime sunkiau. Mūsų pardavinėjami „CFMOTO“ keturračiai gali pasitarnauti daugelyje sričių, tačiau norėjome pasielgti taip, kad iš to būtų maksimali nauda.

Nebuvo lengva nuspręsti ir surasti kam tai galėtų būti didžiausia nauda. Sužinojus, kad „Bingo“ žirgyno šeimininkai skiria labai daug dėmesio darbui su neįgaliais vaikais ir pabendravus su jo įkūrėjais tapo aišku, kad čia keturratis galės būti išnaudojamas maksimaliai“, – pasakojo T. Stravinskas.

„Pramogų safario“ vadovas minėjo, jog prieš parenkant ir sukomplektuojant keturratį jis kalbėjosi su žirgyno vadovu Jaroslavu Petrulevič ir aiškinosi, kokie yra žirgyno poreikiai. Galų gale, sako jis, išrinko patį pajėgiausią „CFMOTO 1000 Overland“ keturratį ir sukomplektavo jį taip, kad būtų tinkamas visiems ūkio darbams.

„Žiemą pagrindinė šio „žirgelio“ funkcija bus sniego valymas ar pašaro atvežimas, bet pasikalbėjus su žirgyno įkūrėjais supratau, kad čia jis taps pagalbininku ištisus metus“, – kalbėjo keturračius pardavinėjančios įmonės vadovas.

Žirgai – kaip terapija

Arkliai, pasakoja žirgyno „Bingo“ įkūrėjai, yra laikomi antri po delfinų terapiniai gyvūnai. Todėl žirgyne visada laukiami vaikai, kurie gali ne tik pamatyti pasirodymą, vadinamą žirgų teatru, bet ir pabendrauti su šiais gyvūnais. Neįgaliesiems „Bingo“ žirgyne užsiėmimai rengiami nemokamai.

„Labai laukiame kuo daugiau vaikų, atvykstančių pas mus. Jie tikrai veikia kaip terapija – žmonės, pabuvę čia, išeina nusiraminę ir bent trumpam pamiršę savo rūpesčius. Tiesa, arkliai patys labai sugeria visas emocijas. Grįžus po didesnių renginių kartais net kelias dienas jaučiasi jų emocinis išsiblaškymas“, – kalbėjo žirgyno bendraįkūrėja Halina Petrulevič.

Į žirgyną kviečia ne tik vaikus. Žirgyno šeimininkas Jaroslavas Petrulevič pasakoja, kad bendravimas su žirgais puiki terapija visiems: „Visi gyvena didžiuliame strese, bėgime, o susitikimas su šiais gyvūnais leidžia atsitraukti nuo rutinos. Žinoma, kasdien prižiūrint ūkį lėkimo ir bėgimo ne ką mažiau, bet tai mylimas darbas.“

J. Petrulevič atvirauja, kad padovanotas „CFMOTO“ keturratis žymiai prisidės prie ūkinių darbų kokybės bei greičio, o tai leis dar labiau puoselėti šią vietą tam, kad ir žirgams, ir svečiams būtų maloniau.

Žirgyną puoselėjanti šeima sakė, kad darbų su žirgais netrūksta ištisus metus, bet tuo pačiu ir neskaičiuoja valandų, nes žirgynas atsirado iš didelės meilės šiems gyvūnams. Šiuo metu žirgyne gyvena beveik dvi dešimtys įvairaus tipo arklių, o viskas prasidėjo dar vaikystėje.

„Mama vaikystėje vis pagaudavo, kad vietoj knygų Jaroslavas nešiodavo kamanas žirgams, šukuodavo juos ar kitaip užsiimdavo. Tad tai buvo jo svajonė nuo vaikystės. Grįžęs po darbų užsienyje, nors ir neturėdamas didelių finansinių galimybių, Jaroslavas nutarė užsiimti sunkiasvoriais lietuviškais žirgais ir nuvyko jų apžiūrėti“, – pasakojo žirgyno bendraįkūrėja H. Petrulevič.

Ji pasakoja, kad būtent ten ir prasidėjo „Bingo“ žirgyno istorija, kai atvažiavus įsigyti vieno žirgo, Jaroslavas pastebėjo visai kitą, jau eilėje į skerdyklą stovintį Bingo ir negalėjo jo neparsivežti. Dabar J. Petrulevič vardas žinomas tarp visos Lietuvos žirgų augintojų dėl jo neįtikėtino gebėjimo bendrauti su šiais gyvūnais, o tai puikiai matosi ir jo pasirodymuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai