Profesionalai tai puikiai žino. Bet ne veltui sakoma, kad kartojimas yra visų mokslų motina. Tad jūsų dėmesiui trucker.lt siūlo keletą ekspertų patarimų.
Bjauriausias derinys – šlapias kelias ir medžių lapai
Kaip tikina ekspertai, tokia kelio danga yra beveik tokia pat slidi kaip aptirpusio, šlapio sniego masė. Šiek tiek geresnė situacija, kai lapai dengia sausą kelio dangą. Tačiau ir tokiu atveju vertėtų apsidrausti – lapais padengto sauso kelio slidumas yra beveik toks pats kaip sausos sniego dangos. Užvažiavę ant tokios dangos galite patikrinti savo automobilio ribas – saugioje kelio atkarpoje spustelkite stabdžių pedalą ir netikėtai anksti išgirsite ABS sistemos traškesį. Teisingas sprendimas tokioje situacijoje vienas – sumažinti greitį.
Teisingas sprendimas tokioje situacijoje vienas – sumažinti greitį.
Lenktynininkas ir ekstremalaus vairavimo mokytojas Robertas Kupčikas pastebi, kad vienas iš pagrindinių dalykų prasidedant slidžių kelių sezonui, yra būtinybė pakeisti automobilio vairavimo įpročius. „Jei mes patys nesuvoksime pasikeitusių eismo sąlygų, jei nekoreguosime savo elgesio ir vairavimo manierų, mums nepadės net ir pačios tobuliausios šiuolaikinių automobilių elektroninės sistemos. Automobilį valdome mes, o elektronika tik padeda, sprendimus priima mūsų smegenys. Todėl vairavimas pasikeitus turi prasidėti nuo mūsų pačių suvokimo, kad kelias jau kitoks,“ – teigė lenktynininkas.
Pasak sportininko, daug geriau prognozuoti pavojingas situacijas ir apsidrausti, nei vėliau bandyti karštligiškai ištaisyti klaidas. Vienas iš tokių apsidraudimų – sumažinti greitį. Net ir patyrę, slidaus kelio nebijantys vairuotojai, keičiantis sezonui savo įgūdžius turėtų vertinti gana kritiškai, nes ankstesni įgūdžiai slidesniuose keliuose pasirodo esą gerokai atbukę. Dėl šios priežasties vertėtų važiuoti gerokai mažesniu greičiu, laikytis gerokai didesnės distancijos nuo priekyje važiuojančių automobilių ir… niekuo nepasitikėti.