Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Perspėjo: raštelis už valytuvo nuo vairuotojo pažymėjimo atėmimo neišgelbės

Prasidėjus švenčių maratonui žmonės dalyvauja eglių įžiebimo renginiuose, renkasi dovanas prekybos centruose, suka į koncertų sales, o automobilius palieka sausakimšose stovėjimo aikštelėse. Draudikai įspėja, kad būtent tokiose vietose itin padaugėja smulkių avarijų, kurios nepadaro didelės finansinės žalos, tačiau gali pridaryti daug bėdos avarijos kaltininkui, jei jis iš įvykio vietos išvyks nesulaukęs nukentėjusios transporto priemonės vairuotojo ar policijos pareigūnų.
Apdaužytas automobilis
Apdaužytas automobilis / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

„Dažniausiai tai nedideli įlenkimai, šonų apibraižymai, žibintų iškūlimai, veidrodėlių nulenkimai ar bamperių suskaldymai. Skubėdami žmonės dėl smulkaus įvykio nesulaukia automobilio, kuriam padarė žalą, savininko. Tiesiog palieka raštelį su kontaktais už valytuvo ir išvažiuoja savais keliais. Regis, logiška, kad nukentėjusysis paskambins rastu telefonu, abu vairuotojai susitvarkys deklaraciją ir viskas bus išspręsta. Tačiau galimas ir kitas scenarijus“, – perspėjo „Gjensidige“ transporto priemonių draudimo produkto vadovas Andrius Loveikis.

Pasak jo, jei raštelį radęs vairuotojas paskambins ne jame nurodytu numeriu, o kreipsis pagalbos tiesiai į policiją, tuomet raštelį palikęs eismo įvykio kaltininkas teisiškai bus laikomas pabėgusiu iš įvykio vietos.

„Tokiu atveju, pagal Kelių eismo taisykles (KET) vairuotojui gresia piniginė bauda nuo 600 eurų arba galimas vairuotojo pažymėjimo atėmimas 1–3 metams. Kaltininkui taip pat gali tekti remontuoti automobilį savo lėšomis, jei nesutampa įvykio aplinkybės, kurias jis pranešė draudimo bendrovei su tomis, kurias nustatė policija“, – kalbėjo draudimo bendrovės atstovas.

Ką daryti, jei apgadinote kitą automobilį

Draudikas patarė, įvykus eismo nelaimei stovėjimo aikštelėje ar kieme, neskubėti pasišalinti iš įvykio vietos.

„Rekomenduočiau 20–30 minučių ramiai lukterėti kitos transporto priemonės vairuotojo. Jei nelaimė įvyko kieme, reikėtų paprašyti kaimynų ar kitų daugiabučio gyventojų pagalbos: žmonių informacija labai dažnai padeda nustatyti automobilių savininkus. Jei avariją padarėte prekybos centro aikštelėje, kreipkitės į jo informacijos skyrių ir praneškite žalą patyrusio automobilio valstybinius numerius per garsiakalbį“, – patarė A.Loveikis.

Jis taip pat rekomendavo pačiam kaltininkui paskambinti trumpuoju bendrosios pagalbos telefonu 112.

„Dėl smulkaus eismo įvykio policijos ekipažo gali tekti palaukti ilgesnį laiką, nes tai nėra skubus įvykis. Tačiau policija padės nustatyti transporto priemonių savininkus ir galės su jais susisiekti“, – aiškino draudimo bendrovės atstovas.

Be to, pasak specialisto, paliekant automobilį labai judrioje parkavimo aikštelėje šalia prekybos bei verslo centrų, miestų aikščių, arenų, pravartu patiems palikti automobilyje aiškiai matomą savo telefono numerį. Tokiu atveju pilietiški vairuotojai galės susisiekti, jei apgadins svetimą automobilį.

Neskubėkite vertinti žalos savarankiškai

Draudikas atkreipė dėmesį, kad stovėjimo aikštelėje ir kieme padarius smulkų eismo įvykį nereikėtų patiems vertinti padarytos žalos dydį.

„Matome tendenciją, kad vertindami padarytą žalą vairuotojai neretai klysta. Dažnai pasitaiko atvejų, kai automobilis tik nestipriai atsiremia į kitą transporto priemonę, o po meistrų apžiūros paaiškėja, kad tenka keisti visą bagažinės automatinio atidarymo sistemą. Automobiliuose sparčiai daugėja elektronikos, todėl patiems įvertinti tik paviršiuje matomus avarijos padarinius yra rizikinga“, – dėstė draudimo bendrovės atstovas.

„Gjensidige“ duomenimis, žiemą smulkių eismo įvykių skaičius išauga, nes po šventinių laisvadienių į draudikus kreipiasi dvigubai daugiau eismo įvykius patyrusių vairuotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?