Su kuo dažniausiai norima mokytis vairuoti?

Kas padėjo jums išmokti vairuoti – instruktorius, tėtis, mama, o galbūt išmokote patys? Jei kas klaustų patarimo, ką rekomenduotumėte – mokytis su šeimos nariais, kreiptis į profesionalą ar derinti artimo žmogaus ir instruktoriaus pamokas?
Mokomasis automobilis
Mokomasis automobilis / 123rf.com nuotr.

Dažniausiai išmokstama vairuoti, derinant profesionalias vairavimo instruktoriaus pamokas su šeimos narių patarimais ir pamokymais (65 proc. respondentų), o vien tik su vairavimo instruktoriumi vairuoti išmoko beveik penktadalis (18 proc.) žmonių, atskleidė Autogidas.lt tyrimas. Vis dėlto nemažai tyrimo dalyvių (23 proc.) išmoko vairuoti savarankiškai, niekam nepadedant.

Tėčiai arba mamos yra iš šeimos narių dažniausiai pasirenkami mokytojai, nors su tėčiais vairuoti mokomasi vidutiniškai tris kartus dažniau nei su mamomis (atitinkamai 49 proc. ir 17 proc. respondentų). Dar nemažai daliai būsimųjų vairuotojų išmokti vairuoti padėjo dėdės (12 proc.), broliai (11 proc.) arba draugai ar draugės (9 proc.). Tiesa, su dėdėmis arba broliais mokėsi šešis kartus daugiau vairuotojų nei su tetomis ar seserimis. 

Paklausti, su kuo geriau mokytis vairuoti – su vairavimo instruktoriumi ar artimu žmogumi, dauguma respondentų galvoja, kad geriausia įgauti įgūdžių arba tik su vairavimo instruktoriumi (40 proc.), arba derinant instruktoriaus pamokas su šeimos nario pamokymais (35 proc.). Penktadalis galvoja, kad geriausios pamokos – kai moko šeimos narys.

Dėl vairavimo įgūdžių mokymosi su artimaisiais respondentai įžvelgia privalumų. Autogidas.lt tyrimo dalyvių teigimu, mokantis su šeimos nariu nėra ribojamas laikas, galima mokytis vairuoti ir vakare ar naktį, taip pat yra lankstesnis maršrutas, kainuoja pigiau, neretai jaučiamasi geriau, nes pažįsti greta sėdintį žmogų.

Vis dėlto respondentai įžvelgia ir minusų: artimas žmogus gali turėti per mažai kompetencijos, nežinoti visų naujausių taisyklių ar egzamino reikalavimų, asmeniniame automobilyje nėra antrų pedalų, kurie reikalingi, kad neįvyktų avarija, ypač jei vairuoti mokosi visiškai nepatyręs asmuo, taip pat yra grėsmė su artimaisiais susipykti.

Tėtis, vairuotojų nuomone, yra geriausias žmogus iš šeimos narių, su kuriuo verta mokytis vairuoti (38 proc.). Tėtis vidutiniškai keturis kartus lenkia vyrą ar vaikiną, kuris pagal vertinimą yra antroje vietoje (9 proc.).

Mokytis praktinio vairavimo leidžiama ne tik vairavimo mokykloje, bet ir su šeimos nariu, jei vairuoti išmokti norintis asmuo yra sulaukęs 17 metų, išlaikęs vairavimo teorijos egzaminą VĮ „Regitra“ bei turi galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą. Šeimos nariui irgi keliama tam tikrų reikalavimų: mokyti vairuoti gali šeimos nariu teisiškai laikomas asmuo, turintis ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Šeimos narių negali mokyti asmenys, kuriems yra atimta teisė vairuoti transporto priemones už KET pažeidimus. Šeimos nariai – sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys. Globėjų (rūpintojų) šeimų nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs