Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vairavimo mokytoja: kokie svarbiausi kelių eismo taisyklių pakeitimai nuo gegužės 1 d.?

Vairavimo instruktorė Solveiga Dambrauskaitė-Bakutienė savo kanale „Moteris prie vairo“, trumpai ir aiškiai apžvelgia naujausius KET pakeitimus. KET pokyčiai ir atnaujinimai įsigalios gegužės 1 dieną.
Autobusas ir kelių eismo taisyklės
Autobusas ir kelių eismo taisyklės / 123RF.com nuotr.

Pasak Solveigos Dambrauskaitės-Bakutienės, trys pagrindiniai KET pakeitimai, kuriuos privalu žinoti, yra šie.

  • Dalyvaujant eisme, visų transporto priemonių vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis laikant jas rankose. Tai reiškia jog naudotis mobiliuoju negalima ne tik vairuojant bet ir trumpam sustojus, pavyzdžiui prieš perėją, eismo spūstyje arba prie jau minėto draudžiamo šviesoforo signalo. Tačiau jeigu mobilusis telefonas yra pritvirtintas specialiame laikiklyje arba jei jis yra valdomas naudojant jūsų automobilio įrangą (pavyzdžiui ant vairo, multimedijoje ar panašiai) tuomet tokiu būdu telefonu naudotis galima ir važiavimo metu. Taigi ar jau įsigijote telefono laikiklį?
  • Papildomas KET punktas apie vietas kuriose yra draudžiama lenkti. Nuo gegužės 1 dienos, be visų kitų vietų, lenkti bus draudžiama ir gyvenamosiose zonose, daugiabučių namų kiemuose bei automobilių stovėjimo aikštelėse.
  • Kalbant apie stovėjimo aikšteles - pėstieji ne tik galės judėti stovėjimo aikštelės važiuojamojoje dalyje bet ir bus aiškiai aprašyta jog jie turi pirmumą prieš automobilius. Žinoma jei yra paženklintos pėsčiųjų perėjos - pėstieji turėtų naudotis jomis. Tačiau, vairuotojams svarbu įsidėmėti jog stovėjimo aikštelėse pėsčiuosius reikia praleisti.

KET pakeitimų yra ir daugiau:

  • Pėstiesiems bus leidžiama judėti dviračių takais, tuo atveju jei nėra šaligatvio, pėsčiųjų tako ar kito kelio judėti pėstiesiems. Žinoma tokių atvejų yra gan mažai, bet jei yra nutiestas tik dviračių takas ir nieko daugiau - pėstiesiems galima juo eiti.
  • Vežantiems vaikus, KET punktas papildomas rekomendacija vežti vaikus specialioje kėdutėje, kuri atsukta vaiko veidu į galą. Tai svarbu dėl to jog vaiko galvos svoris sudaro gan didelę dalį viso kūno masės. Tad vežant tokioje kėdutėje, Staigaus stabdymo metu, vaiko galva pirmiau remiasi į kėdutės atlošą, o ne tiesiog didele jėga svyra į priekį. Todėl yra ženkliai mažesnė tikimybė vaikui patirti kaklo traumą. Veidu į galą pritaikytose kėdutėse galima vežti vaikus nuo gimimo iki maždaug trejų metų, tačiau tikslaus amžiaus ir svorio apribojimų reikėtų ieškoti gamintojo instrukcijose.
  • Keturračių mėgėjams- suvienodinti reikalavimai ir nuo gegužės 1 d. T3B kategorijos ratinių traktorių (kurie pagaminti keturračio konstrukcijos pagrindu) vairuotojams, taikomi tie patys reikalavimai kaip ir kitų keturračių vairuotojams. Jiems bus privalu dėvėti šalmą, vairuoti dviem rankomis, draudžiama važiuoti automagistrale bei vežti vaikus iki 12 metų.
  • Dar keičiasi keli kelio ženklai. Atsiranda įspėjamasis kelio ženklas “raiteliai”, jis įspės apie kelio ruožą kuriuo dažnai joja raiteliai arba yra vedami žirgai. taip pat panakinami du paslaugų ženklai tai- “telefonas” ir “Lankytina vieta”. Nes lankytinos vietos yra žymimos rudais kelio ženklais ir dubliuoti neverta, o telefono paslaugų jau niekam nebereikia kai kiekvienas turi savo išmanųjį.

Vaizdo įrašą galite rasti „Moteris prie vairo“ YouTube kanale.

VIDEO: TOP 3 svarbiausi KET pakeitimai nuo 05.01

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?