„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vairuojančių dilema: kada jau galima sėsti už vairo po vakarėlio?

Šventės – metas, kai net ir patiems atsakingiausiems gali kilti dvejonių dėl galimybės vairuoti. Jeigu dalyvavote vakarėlyje, kada kitą dieną yra saugu vairuoti? Alkotesteris gali tapti įrankiu, padedančiu užtikrinti ramybę dvejonių keliančiose situacijose. Tačiau tam, kad tai būtų ne tik vertinga dovana sau ar artimajam, vertėtų žinoti ne tik jo naudojimo taisykles, bet ir lydinčius stereotipus.
Alkotesteris
Alkotesteris / „Alkotesteris“ nuotr.

Stereotipas, kad pasitikrinimas alkotesteriu tarsi duoda leidimą sėsti prie vairo po taurelės alkoholinio gėrimo, visuomenėje vis dar išlieka gajus. Tačiau asmeninio alkotesterio naudojimas, anot Mariaus Anusausko, UAB „Alkotesteris“ produktų eksperto, anaiptol, nėra priemonė, leidžianti priimti sprendimą, ar vairuoti transporto priemonę išgėrus.

„Alkotesteris“ nuotr./Marius Anusauskas, UAB „Alkotesteris“ produktų ekspertas
„Alkotesteris“ nuotr./Marius Anusauskas, UAB „Alkotesteris“ produktų ekspertas

„Klientams visuomet sakome, kad nors kiek vartojus alkoholio geriau prie vairo apskritai nesėsti. Net ir pailsėjus, kitos dienos rytą po vakarėlio, rekomenduojame pasitikrinti blaivumą. Gera savijauta nebūtinai yra tiksli indikacija, kad galima imtis blaivumo reikalaujančios veiklos. Pasitikrinti – tai visų pirma jaustis atsakingam ne tik prieš save, bet ir prieš kitus“, – teigia M.Anusauskas.

Tikslu, greita ir paprasta tik tuo atveju, jei laikomasi taisyklių

Abejojantiems, ar verta įsigyti asmeninį alkotesterį, reikėtų atminti vieną taisyklę – skolintis jį iš pažįstamų ar giminaičių nerekomenduojama. Priežastis, galimai, kiek kitokia, nei galėtumėte įsivaizduoti – asmeniniam naudojimui skirti alkotesteriai turi būti laiku patikrinami ir, jei reikia, sukalibruojami. Tik pats tuo pasirūpinęs vartotojas gali būti tikras, kad prietaisas yra techniškai tvarkingas ir sukalibruotas.

Nuolatinė alkotesterio priežiūra ir kalibravimas – ne vienintelė taisyklė, kurios reikėtų laikytis. Kad blaivumo pasitikrinimas alkotesteriu būtų tikslus ir patikimas, reikėtų nepamiršti keleto svarbių detalių:

  • Neskubėkite atlikti testo. Pavartojus maisto, gėrimų, vaistų ar atlikus higienos procedūras, neskubėkite atlikti blaivumo testo – niekada negalite būti tikri, kad vartotuose produktuose nėra alkoholio. Prieš naudojant alkotesterį nereikėtų valgyti ar gerti bent 15-20 minučių.
  • Ką tik išgerta taurė iškreips blaivumo testo rezultatą. Dažnam gali kilti noras „patikrinti“ prietaiso patikimumą ką tik išgėrus alkoholio. Tokiu atveju, blaivumo testas atspindėtų ne alkoholio koncentraciją iškvėptame ore, o pašalinį „burnos alkoholį“.
  • Tabako dūmai gali užteršti įrenginį. Prieš blaivumo testą nereikėtų rūkyti – tabako dūmuose esančios dervos gali užteršti alkotesterio jutiklį.
  • Įsitikinkite gautais rezultatais pakartodami blaivumo testą. Atlikus blaivumo testą ne visuomet galite būti tikri ar alkoholio koncentracija kraujyje jau mažėja (blaivėjimo periodas), ar atvirkščiai – dar didėja (girtėjimo periodas). Rekomenduotina praktika – pakartoti testą praėjus pusvalandžiui, kad būtumėte visiškai tikri dėl rezultatų.
  • Užtikrinkite blaivumo tikrinimui tinkamas sąlygas, ypač šaltuoju sezonu. Asmeninių alkotesterių laikymo temperatūra neturėtų būti žemesnė nei 0°C.Nerekomenduojama asmeninį alkotesterį laikyti automobilyje: šaltis ir karštis gali pakenkti alkotesteriui.

Vertinga asmeninė dovana

Artėjant didžiosioms metų šventėms, ieškoma dovanų draugams ir savo artimiesiems. Asmeninis alkotesteris – dovana „be paslapčių“ – tai tiksli, aiški ir greičiausia priemonė pasitikrinti blaivumą. Įrenginys anaiptol nėra skirtas tik išgerti nevengiantiems ir neatsakingiems vairuotojams – tai būdas visiems jaustis ramiai, saugiai, užtikrintai ir nepatekti į nemalonias situacijas. Tačiau kaip žinoti, koks asmeninio alkotesterio modelis pataikys „tiesiai į dešimtuką“, jei dovaną renkatės ne sau?

ALCODETECTOR alkotesteriai su platinos elektrocheminiu jutikliu, naudojami tiek profesionaliam, tiek asmeniniam blaivumo patikrinimui. Produktų ekspertas Marius Anusauskas pasakoja, kad vienas populiariausių ir universaliausių asmeninių alkotesterių yra ALCODETECTOR S100 modelis: „įrenginys pasižymi oro srauto kontrole, LED grafiniame ekrane vartotojas mato svarbiausią informaciją nuo testo numerio iki rekomenduotinos kalibravimo datos. Šio alkotesterio matavimo ribos nuo 0.00 iki 5.00 promilių, o su vienu baterijų komplektu galima atlikti iki 1000 testų. Įrenginys geba prisiminti 100 vėliausiai atliktų testų rezultatų, kuriuos galima lyginti grafiškai, tad „alkoholis nepasislėps“ net ir praėjus kuriam laikui po testo atlikimo“. Beje, ALCODETECTOR, taip pat ir kitų alkotesterių patikrinimą bei kalibravimą atlieka bendrovės „Alkotesteris“ serviso skyrius.

Visą asmeninių alkotesterių ALCODETECTOR asortimentą galima rasti interneto svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“