Inovacijų srityje veikiantis rizikos kapitalo fondas „Nextury Ventures“ investuoja į inovacijas, dirba su startuoliais, korporacijomis, universitetais, skiria dėmesio startuolių edukacijai.
„Manydami, kad šį modelį esame sėkmingai pritaikę Lietuvoje, norime plėsti veiklą, todėl pradėjome žvalgytis į kitas šalis. Remiantis sukaupta patirtimi, galime daryti išvadą, kad mažos šalys daugeliu atveju yra palankesnės inovacijų diegimui. Šiuo metu mus labai domina bendradarbiavimas su Armėnija. Susitikus su šios šalies premjeru, įvertinome, kad inovacijos startuolių ekosistemoje yra svarbios ir reikalingos. Dėl šios priežasties nusprendėme, kad bendradarbiavimas būtų neabejotinai naudingas, tad jau planuojame konkrečius veiklos žingsnius“, – pranešime spaudai cituojamas investuotojas I.Laursas.
Pasak I.Laurso, Armėnija yra gerai pasaulyje žinoma šalis dėl savo informacinių technologijų potencialo. Vienas iš puikių pavyzdžių – startuolis „PicsArt“, pritraukęs virš 45 milijonų investicijų.
„Startuolių rinka šioje šalyje įgyja pagreitį. Valstybės ir akademijos institucijų palaikymas suteikia gerą pagrindą pradėti investicinę veiklą Armėnijoje“, – neabejoja verslininkas.
DFA atstovė Baltijos šalims Rena Saribekian sako, kad bendradarbiavimas su investicijų fondu „Nextury Ventures“ yra puiki galimybė stiprinti Armėnijos startuolių ekosistemą. „Šiuo metu mūsų šalies plėtros fondas ir IT komunikacijos bei transporto ministras jau ruošia pirmuosius planus“, – komentuoja R.Saribekian.
Nepaisant didelio geografinio atstumo, pasak R.Saribekian, galima išskirti keletą Lietuvos ir Armėnijos panašumų. Vienas iš jų – abi šalys pozicionuojamos kaip vartai į įvairias užsienio rinkas. „Prieš dirbant su Armėnijos rinka, reikia suprasti, kad ši šalis atveria duris dviem kryptimis – į NVS regioną ir Artimuosius Rytus – Iraną.
Kaip sako investicinio fondo partneris I.Laursas, partnerystės su Armėnija pagrindiniai tikslai bus startuolių ekosistemos tobulinimas bendradarbiaujant su korporacijomis bei universitetais.