Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bilietus iš Londono į Lietuvą įsigiję lietuviai nežinioje: leidimų skrydžiams nėra

Dvi pigių skrydžių kompanijos „Wizz Air“ ir „Ryanair“ parduoda bilietus į Londoną ir atgal, tačiau leidimų skristi tam neturi. Bilietus įsigiję Anglijoje gyvenantys lietuviai jaučiasi apgaudinėjami, nes niekas negali paaiškinti, ar skrydžiams bus suteiktas leidimas.
„Ryanair“ ir „WizzAir“ avialinijos
„Ryanair“ ir „WizzAir“ avialinijos

Pirmasis „Wizz Air“ kompanijos skrydis iš Vilniaus į Londoną numatytas jau birželio 22 dieną, „Ryanair“ startuos liepos 1 dieną, bet Vyriausybė nėra suteikusi leidimo skristi į vieną labiausiai COVID-19 paveiktų šalių.

Leidimo neturi, bet pardavinėja

Anglijoje gyvenantis Lukas šią situacija vadina chaosu. „Planuoju skristi iš Londono į Vilnių birželio 23 dieną. Bilietą įsigijau iš „Wizz Air.“ Kai pradėjau aiškintis detales, sužinojau, kad Vyriausybė vis dar nėra patvirtinusi skrydžių iš Londono į Vilnių. „Wizz Air“, žinodami, kad neturi leidimų šiems skrydžiams, toliau pardavinėja bilietus už dideles kainas“, – piktinosi lietuvis.

Leidimus skristi šiuo metu suteikia Vyriausybė atskirais nutarimais. Baigiantis karantinui buvo išduota nemažai leidimų vykdyti reguliarius skrydžius į įvairias Europos šalis, tačiau tarp jų nėra Didžiosios Britanijos, Švedijos ir Portugalijos.

„Aš nebuvau informuotas, kad yra didelė tikimybė, jog skrydis nebus patvirtintas, ir aš negalėsiu išskristi. Pavyzdžiui, šios savaitės skrydžiai jau yra atšaukti. Manau, kad tai yra klientų apgaudinėjimas“, – įsitikinęs Lukas.

Niekas negalėjo paaiškinti

Tiesa, apie suteiktus leidimus ir apribojimus savo svetainėse skelbia tiek Užsienio reikalų ministerija, tiek Vilniaus tarptautinis oro uostas. Susisiekimo ministerija taip pat informuoja, kad prieš įsigyjant bilietą skrydžiui vertėtų pasidomėti, ar yra jam suteiktas leidimas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lėktuvas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lėktuvas

Tačiau Lukas sako, kad valstybinės institucijos Lietuvai negali pasakyti, ar bus suteiktas toks leidimas iki skrydžio. „Skambinau į kelias vietas ir man niekas negalėjo pasakyti, kada ir kaip šis skrydis bus patvirtintas, ar ne. Toks įspūdis, kad nėra jokios koordinacijos tarp reguliatorių ir oro bendrovių“, – piktinosi Londone užstrigęs tautietis.

Jis atkreipė dėmesį, kad Didžiojoje Britanijoje gyvena bent 200 tūkstančių lietuvių, kuriems yra svarbu žinoti, ar vyks skrydžiai, ar ketinama laukti, kol pandemija nuslops.

Vyriausybė dar nepritaria skrydžiams

Kaip 15min teigė Lietuvos transporto saugos administracijos Civilinės aviacijos skyriaus vadovė Virginija Žegunytė, sergamumas COVID-19 Britanijoje yra per didelis, todėl užsieniečiams draudžiama atvykti. Šalis patenka į šalių, iš kurių draudžiama atvykti užsieniečiams, sąrašą.

Lietuvos piliečiams, beje, galioja rekomendacija karantinuotis.

„Vadovaudamasi šiuo sąrašu Vyriausybė kol kas nepritaria skrydžių tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės atnaujinimui“, – teigė V.Žegunytė.

Ji taip pat pastebi, kad vežėjai, laukdami valstybių sprendimų dėl sienų atvėrimo, iš anksto parduoda skrydžio bilietus. „Nors taip vyksta daug kur Europoje, vežėjas turėtų aiškiai ir atsakingai skelbti, kad dėl konkretaus skrydžio yra laukiama atitinkamos valstybės Vyriausybės pritarimo. Tokia informacija padėtų keleiviui priimti svarbia informacija paremtą sprendimą dėl konkretaus skrydžio“, – sakė ji.

„Wizz Air“ situacijos kol kas nekomentuoja.

Būtų ne pirmas kartas

Aviacijos specialistas Simonas Bartkus pastebi, kad būtų ne pirmas kartas, kai bilietai parduodami skrydžiams, kuriems leidimo dar nėra.

Prieš mėnesį bilietus iš Vilniaus į Oslą pardavusiai „Kidy Tour“ bendrovei paskutinę minutę nebuvo suteiktas leidimas skristi, todėl lėktuvai nekilo, o žmonės ir aviacijos bendrovė neslėpė pykčio.

Tiesa, jis pastebi, kad dabar daugiau aiškumo. „Dabar tvarka aiški ir logiška – atskirų leidimų nebeišduoda, o kiekvieną savaitę Veryga išplatina statistikos lentelę, ir jei atitinka sergamumo statistika, tai ir leidžiama skristi“, – pastebėjo jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?