„Brexitas“ į aviaciją atneš pokyčių, tačiau chaoso gali būti išvengta

Aviacijos sektorius jautriai reaguos į „Brexitą“, bet dabar manoma, kad dramatiško poveikio pavyks išvengti, rašo „Verslo žinios“. 
Londono Stanstedo oro uostas
Londono Stanstedo oro uostas / Londono Stanstedo oro uosto nuotr.

Atsiskirdama nuo ES, Jungtinė Karalystė pasitraukia iš Europos aviacijos saugos agentūros (EASA). Tačiau britų Civilinės aviacijos agentūra skelbia, kad šalies aviacijos sektorius ir toliau dalyvaus EASA sistemose.

Pasak VŽ, abipusiu susitarimu pereinamuoju laikotarpiu tarptautinių susitarimų atžvilgiu Britanija bus traktuojama kaip ES valstybė narė. Tai apims ir ES lygio dvišalius oro saugos susitarimus su JAV, Kanada ir Brazilija.

BNS primena, kad praėjusį ketvirtadienį Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmai patvirtino premjero Boriso Johnsono pateiktą išstojimo iš Europos Sąjungos projektą, atverdami kelią jau ne vienus metus atidėliojamam „Brexitui“ įvykti sausio 31-ąją.

Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės išstojimo sutarties įstatymui dar turi pritarti nerenkami Lordų Rūmai ir Europos Parlamentas, bet tai telaikoma formalumu prieš Britanijai užbaigiant beveik 50 metų trukusį dalyvavimą Europos integracijos projekte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai