Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

G.Nausėda: transporto koridorių Rytai-Vakarai turi keisti Pietūs-Šiaurė

Dėl karo Ukrainoje ir Vakarų sankcijų Rusijai bei Baltarusijai trūkinėjančius transporto koridorius tarp Rytų ir Vakarų turi keisti jungtys tarp Pietų ir Šiaurės, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Gitanas Nausėda kartu su  Olafu Scholzu lankėsi Generolo Silvestro Žukausko poligone
Gitanas Nausėda kartu su Olafu Scholzu lankėsi Generolo Silvestro Žukausko poligone / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Mums taip pat labai svarbu, kad trūkinėjantys ryšiai Rytai-Vakarai arba transporto koridoriai iš Rytų į Vakarus būtų pakeisti labai efektyviai funkcionuojančiomis jungtimis Pietūs-Šiaurė. Šia prasme trijų jūrų iniciatyvos yra būtent tas projektas, ir ši politinė kryptis, strategija, kuri leis mums šitą praeinamumą arba jungčių klausimą išspręsti ir jį išspręsti tikrai geopolitiškai teisingai“, – pirmadienį Prezidentūros išplatintame vaizdo įraše sakė G.Nausėda, dalyvaujantis Rygoje vykstančiame Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikime.

„Tuo tikslu, kad šis regionas būtų atsparus, ekonomiškai perspektyvus, mes turime gerinti jungčių ir infrastruktūros reikalus“, – teigė prezidentas.

Pasak G.Nausėdos, Lietuva Ukrainai gali padėti tiek per savo uostus išveždama sukauptus grūdus ir kitus maisto produktus, tiek tiekdama dujas.

„Viena vartus, maisto produktai, grūdai, kurie yra susikaupę Ukrainos sandėliuose, gali būti transportuojami ir logistiniais koridoriais atvežami iki Baltijos jūrų uostų. Kita vertus, mūsų jau dabar sukurtos energetinės infrastruktūros galimybės (...) suteikia galimybes ne tik teorines, bet ir praktines, pasinaudojant Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalu, tiekti dujas net iki Moldovos ir Ukrainos“, – kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovo teigimu, apie Ukrainos atstatymą ir tam skirtas investicijas reikia galvoti jau dabar.

„Visi tikime, kad Ukraina šį karą laimės, bet jau reikia šiandien galvoti apie tai, kaip Ukraina atrodys po karo ir kokias investicijas ji galėtų pasitelkti šia prasme“, – sakė G.Nausėda.

Trijų jūrų iniciatyva jungia dvylika ES valstybių: Austriją, Bulgariją, Kroatiją, Čekiją, Estiją, Vengriją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Slovakiją ir Slovėniją. Iniciatyvos strateginės partnerės – JAV, Vokietija ir Europos Komisija.

Iniciatyvos tikslas – skatinti spartesnį šio regiono išsivystymą ir konvergenciją, didinant dalyvaujančių šalių jungiamumą transporto, energetikos ir skaitmenizacijos srityse, ypač Šiaurės ir Pietų ašyje, stiprinti sanglaudą ES ir transatlantinius saitus tarp ES ir JAV.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos