„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JK: iš 300 vizų, pasiūlytų sunkvežimių vairuotojams iš užsienio, išnaudotos tik 127

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį pranešė, kad tik mažiau nei pusė iš 300 vizų, kurias Londonas pasiūlė sunkvežimių vairuotojams iš Europos Sąjungos, buvo panaudotos.
Sunkvežimis
Sunkvežimis / 123rf.com nuotr.

Pasak jo, buvo gautos 127 paraiškos, o ne 27, kaip paskelbė laikraštis „The Times“.

„Gautos 127, o ne 27 paraiškos, ir tai yra puiki trūkumo problemos iliustracija“, – kalbėjo B.Johnsonas transliuotojui BBC duotame interviu po metinės konservatorių partijos konferencijoje Mančesteryje šiaurės vakarų Anglijoje.

„Tai, ką pasakėme krovinių vežimo kelių transportu pramonei, buvo: gerai, nurodykite vairuotojų, kuriuos norite atsigabenti, pavardes ir mes sutvarkysime vizas“, – pareiškė ministras.

„Iki šiol jie pateikė tik 127 pavardes“, – pridūrė jis.

Nerimas dėl benzinvežių vairuotojų trūkumo sukėlė panišką degalų pirkimą pastarąsias dvi savaites, todėl visoje šalyje degalinėse stigti degalų.

Daugelyje degalinių tiekimas vis dar neatkurtas, todėl pirmadienį į pagalbą pasitelkta kariuomenė.

B.Johnsonas pareiškė, kad sunkvežimių vairuotojų trūkumas yra pasaulinė problema, nors pripažino „ypatingą problemą Jungtinėje Karalystėje“.

Didžiojoje Britanijoje stebimą stygių dar labiau padidino „Brexitas“, privertęs daugelį vairuotojų iš Rytų Europos grįžto namo, įsigaliojus griežtesnėmis imigracijos taisyklėms.

Vairuotojų ir darbuotojų iš užsienio trūkumas sukėlė baimę dėl bendro prekių stygiaus šalyje, ypač artėjant Kalėdų laikotarpiui.

Visgi B.Johnsonas dar kartą atsisakė dar labiau palengvinti atvykimo į šalį taisykles, nors kai kelių sektorių, įskaitant mažmeninės prekybos ir svetingumo sektorius, vadovai teigia, kad jiems trūksta darbuotojų.

„Na, tiekimo grandinės problemą didžiąja dalimi lemia ekonomikos atsigavimas, ir tai, ką pamatysite, yra puikūs logistikos ekspertai mūsų prekybos centrų tinkluose, mūsų maisto perdirbimo pramonėje“, – pareiškė B.Johnsonas.

„Visgi trūkumas yra pasaulinis, ir aš sakau, kad to, ko negalime daryti, tai grįžti prie seno nesėkmingo modelio, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas menkai apmokamam žemos kvalifikacijos darbui“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs