Kinija po dalinio karantino vėl atidarė trečią judriausią pasaulyje uostą

Kinija trečiadienį vėl atidarė svarbų terminalą trečiajame judriausiame pasaulyje krovininiame uoste, kur neseniai buvo paskelbtas dalinis karantinas, įvestas siekiant likviduoti koronaviruso židinį ir nulėmęs vėlavimų tiekimo grandinėse.
Šiuolaikinis Šanchajus
Šiuolaikinis Šanchajus / Wikipedia.org nuotr.
Temos: 2 Kinija Uostas

Tačiau dabar transporto išlaidos auga dėl sutrikimų viename pagrindinių šalies oro uostų.

Šanchajaus Pudongo tarptautiniame oro uoste keliems krovininių orlaivių aptarnavimo darbuotojams praėjusią savaitę buvo testu patvirtinta koronavirusinė infekcija, todėl buvo sustabdytas krovinių gabenimas.

Dėl to krovinių gabenimo oro transportu kainos pakilo „apie 30 proc.“, naujienų agentūrai AFP pranešė bendrovė „SEKO Logistics“.

Bendrovė pridūrė, jog po to, kai praėjusį penktadienį šiame oro uoste buvo sustabdyta krovinių krova, ji nukreipė krovinius kitoms oro linijoms ir į kitus oro uostus, siekdama išvengti vėlavimų.

„Dabar skaičiuojama, kad krova bus sustabdyta maždaug 7–14 dienų“, – nurodė bendrovė.

Pudongo oro uoste atšaukiami skrydžiai, o krovinių segmente dėl darbuotojų išėjimo iš darbo sugriežtinus karantino taisykles kroviniai dabar tvarkomi ilgiau, tad „susikaupė neišsiųstų krovinių, kuriuos teks gabenti būsimais reisais“, teigiama kitame neseniai paskelbtame logistikos bendrovės „Ligentia“ pranešime.

Esant tokiai padėčiai dar labiau didėja spaudimas ir taip apkrautoms pasaulio tiekimo grandinėms.

Laivybos tinklas dar galutinai neatsigavo po pastarojo meto sutrikimų uostuose, kurių veikla buvo stabdoma. Tuo tarpu eksportuotojai stengiasi patenkinti Vakaruose didėjančią prekių paklausą ir kartu laikytis griežtų vidaus viruso prevencijos procedūrų.

Apie oro krovinių srautų sutrikimus buvo pranešta po to, kai buvo iš dalies karantinuotas rytinis Ningbo-Džoušano uostas, kuriame šios priemonės buvo imtasi prieš dvi savaites, kai vienam Meišano terminalo darbuotojui buvo nustatytas koronavirusas.

Tame terminale apdorojama penktadalis visų Ningbo-Džoušan uoste kraunamų konteinerių, todėl laivai dėl terminalo uždarymo buvo priversti vykti į kitus Kinijos uostus, kuriuose susidarė didžiausios per pastaruosius septynerius metus spūstys, šią savaitę pranešė kinų leidinys „Caixin“.

2020 metais Ningbo-Džoušano uoste buvo perkrauta beveik 1,2 mlrd. tonų krovinių.

Vėlai antradienį Ningbo valdžia pranešė, kad apribojimai nuo trečiadienio ryto bus panaikinti.

Ragindamos „atnaujinti darbą ir gamybą“, valdžios institucijos pridūrė, kad verslas taip pat turėtų teikti pirmenybę įstrigusių sunkvežimių pakrovimui ir iškrovimui, sakoma pranešime, kurį išplatino valstybinis transliuotojas CCTV.

Kinijos uostų personalas reguliariai tikrinamas dėl COVID-19, o minėtas užsikrėtęs darbuotojas buvo visiškai paskiepytas.

Remiantis valstybinės žiniasklaidos pranešimais, užsikrėtę oro krovinių sektoriaus darbuotojai Šanchajuje taip pat buvo vakcinuoti.

Kinija pastarosiomis savaitėmis grumiasi su nauju koronaviruso protrūkiu, kurį sukėlė itin užkrečiama delta atmaina. Vis tik griežtas karantinas ir masinis testavimas padėjo sumažinti naujų atvejų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų