Ketinimų protokole sutariama toliau skatinti tarptautines tolimojo susisiekimo keleivinių geležinkelių paslaugas Europoje, pradėti greitųjų ir naktinių geležinkelių transporto paslaugas tarp sostinių, komercinių bei kultūrinių Europos centrų.
„Tikiu, kad šis projektas paskatins keleivius iš naujo atrasti patogias keliones traukiniais ir bus pagrindas tolesnei keleivinio geležinkelių tinklo plėtrai Europoje, prisidedant prie Europos žaliojo kurso tikslų. Baltijos regionui, sparčiai įgyvendinančiam „Rail Balticos“ projektą, tai taip pat reiškia istorinę galimybę dalyvauti visos Europos geležinkelių transporto erdvėje, o mūsų gyventojams – aukščiausio lygio susisiekimą su Europa“, – pasirašęs protokolą sakė susisiekimo ministras M.Skuodis.
Pasirašiusios šalys kartu išreiškė pasiryžimą politiškai palaikyti naująją „Trans Europ Express“ (TEE 2.0) strategiją, skatinančią klimato kaitos švelninimą. Dėl tarptautinių paslaugų plėtros bus bendradarbiaujama su suinteresuotomis geležinkelio įmonėmis, infrastruktūros valdytojais ir valstybėmis.
Numatyti konkretūs TEE 2.0 uždaviniai, kurie galėtų būti įgyvendinti iki 2030 metų, tarp jų minimas ir Lietuvai bei visam Baltijos regionui strategiškai aktualus projektas „Rail Baltica“.
Šį ketinimų protokolą inicijavo pernai ES Tarybai pirmininkavusi Vokietija.
2021-ieji yra paskelbti Europos geležinkelių metais.