Spėjama, kad streiką netrukus paskelbs ir uostų darbininkai, praneša BBC.
Anksčiau buvo skelbta, kad penktadienį prie protesto akcijos prisijungs skrydžių vadovai. Tačiau transporto ministras Alainas Vidalies radijo stočiai „France Info“ pareiškė, kad skrydžių vadovai šią savaitę nestreikuos.
Kol kas nežinoma, ar įvyks profsąjungai SNPL priklausančių „Air France“ pilotų streikas.
Kol kas nežinoma, ar įvyks profsąjungai SNPL priklausančių „Air France“ pilotų streikas.
Profsąjungos protestuoja prieš darbo laiko pokyčius, tačiau šie streikai yra tik dalis visuotinių protestų prieš darbo įstatymų reformas.
Geležinkelininkai streiką pradėjo antradienio vakare – tai jau aštunta iš eilės jų protesto akcija per paskutinius tris mėnesius.
Visuotinę protesto akciją organizavo CGT, didžiausia nacionalinė Prancūzijos profsąjunga. Protesto akciją palaikė šešios kitos profsąjungos, įskaitant „Force ouvriere“ ir „Unef“. Tuo tarpu profsąjunga CDFT, kuri laikosi nuosaikesnės pozicijos, palaikė vyriausybės reformas.
Profsąjungas piktina tai, kad darbo įstatymų reformas vyriausybė patvirtino pasitelkusi retai taikomą konstitucinį mechanizmą, dėl kurio žalia šviesa reformoms buvo uždegta be balsavimo parlamente. Streikų dalyvių nuomone, darbo reformos, dėl kurių darbuotojų padėtis gerokai pablogės, bus naudingos tik įmonėms, kurios dar praturtės, o nedarbo lygis, balandį siekęs 9,9 proc., tebebus aukštas.
Tuo tarpu Prancūzijos vyriausybė tvirtina, kad siūlomi pakeitimai padės atgaivinti ekonomiką ir darbo rinką.
Pagal reformas 35 valandų darbo savaitė galios ir toliau. Tačiau įmonės su vietos profsąjungomis galės tartis dėl galimybių prailginti darbo savaitę arba ją sutrumpinti. Bet kuriuo atveju darbo savaitė negalės būti ilgesnė negu 46 valandos.
Įstatyme taip pat supaprastinamos darbo užmokesčio sumažinimo ir atleidimų, kuriems Prancūzijoje taikomos griežtos taisyklės, procedūros. Vyriausybė tikisi, jog tai įmones paskatins samdyti daugiau žmonių, nes jos žinos, kad kilus ekonominei krizei, juos bus lengviau atleisti.
Darbdaviai galės patys tartis su darbuotojais dėl atostogų ir kitų išeiginių. Šiuo metu šiuos klausimus griežtai kontroliuoja centrinė vyriausybė.