„Lufthansa“, SAS ir KLM lėktuvams naudos degalus iš atsinaujinančių šaltinių

Oslo Gardermoeno oro uostas tapo pirmuoju pasaulyje, siūlančiu iš atsinaujinančių energijos šaltinių „Neste“ gaminamus reaktyvinius degalus. Šiais degalais savo lėktuvų bakus Osle paskelbė pildančios tokios oro linijų bendrovės kaip „Lufthansa“, SAS ir KLM.
„Lufthansa“ lėktuvai
„Lufthansa“ lėktuvai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Reaktyviniai degalai iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaminami netoli Porvo miesto (Suomija) esančioje „Neste“ perdirbimo gamykloje. Šie degalai lygiomis dalimis sumaišomi su tradiciniais ir Oslą pasiekia naudojant įprastą infrastruktūrą bei techniką.

Šie degalai lygiomis dalimis sumaišomi su tradiciniais ir Oslą pasiekia naudojant įprastą infrastruktūrą bei techniką.

„Remdamasi Paryžiaus klimato kaitos mažinimo sutartimi ir tvaraus verslo veikimo principais, aviacijos pramonė siekia mažinti į aplinką patenkančių ir šiltnamio efektą sukeliančių išmetamųjų dujų kiekį. Mes aktyviai bendradarbiaujame su aviacijos pramone, siekdami padėti spręsti šį iššūkį. Šiandien didžiuojamės Oslo Gardermoeno oro uostui tiekdami iš atsinaujinančių šaltinių gaminamus reaktyvinius degalus, kurie gali būti maišomi su įprastais, iš iškastinių šaltinių gaminamais degalais“, – sako Kaisa Hietala, „Neste“ viceprezidentė, atsakinga už iš atsinaujinančių išteklių gaminamus produktus.

Pasak jos, aviacijos sektoriaus išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimas naudojant iš atsinaujinančių šaltinių gaminamus degalus šiuo metu yra labiau ribojamas teisės aktų negu aviacijos pramonės strateginių planų.

„Iš atsinaujinančių išteklių gaminami reaktyviniai degalai yra tokie pat efektyvūs kaip ir įprastiniai. Tad naudojant šių degalų mišinį galima efektyviai mažinti aviacijos sektoriaus išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį“, – sako K. Hietala.

„Neste“ reaktyviniai degalai iš atsinaujinančių šaltinių gaminami Porvo perdirbimo gamykloje iš tvariai gaminamo 100 proc. sertifikuoto judros aliejaus. Šių reaktyvinių degalų gamyba yra ES finansuojamo ITAKA projekto dalis.

Naudojant iš atsinaujinančių šaltinių pagamintus reaktyvinius degalus, šiltnamio efektą sukeliančių išmetamųjų dujų emisijos sumažėja 47 proc., palyginti su tradiciniais šios rūšies degalais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų