Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Palangoje surinkta rekordinė suma už automobilių parkavimo rinkliavą

Šiemet šiluma ir gerais orais lepinusi vasara vertė džiaugtis ne tik Palangos verslininkus, tačiau ir šio miesto rinkliavų centrą, nes už automobilių parkavimą surinkta rekordinė pinigų suma. Apie tai pasakoja LRT TELEVIJOS laida „Laba diena, Lietuva“.
Palangoje pastebimai aktyviau dirba policija.
Palanga / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Puikūs šios vasaros orai į Palangą priviliojo daug poilsiautojų, kurie į kurortą atvyko savo automobiliais. Arčiau centrinės miesto dalies automobilius norintys palikti kurorto svečiai turi sumokėti parkavimo mokestį, ir šiemet už šią rinkliavą surinkta rekordinė pinigų suma.

„Galutiniai skaičiai paaiškės po rugsėjo 15 dienos, bet liepos 1 dienos duomenimis surinkta 20 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Manau, kad pridėjus rugpjūčio mėnesio ir rugsėjo pradžios rezultatus, padidėjimas turėtų būti apie 30 proc.“, – skaičiuoja Palangos rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Palanga
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Palanga

Pašnekovas įvardija konkrečias vietas, kur Palangoje palikus automobilį teks už tai sumokėti ir ragina nepamiršti, kad rinkliava renkama iki rugsėjo 15 dienos.

„Noriu priminti, kad mokėjimas už automobilių stovėjimą Palangoje pradedamas rinkti nuo gegužės 15 dienos, ir tęsiasi iki rugsėjo 15-osios.

Palanga yra suskirstyta pagal tris rinkliavos zonas. Brangiausia yra žalioji, kuri yra nuo Basanavičiaus iki Dariaus ir Girėno gatvės, bei nuo Parko iki Vytauto gatvių. Šioje zonoje viena valanda kainuoja 1,70 Eur.

Kita yra raudonoji zona. Tai dalis Vytauto ir Neringos gatvės. Čia valanda kainuoja 1,20 Eur. Trečia yra geltonoji zona, kur kaina yra 0,60 Eur už valandą“, – LRT TELEVIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ įvardija B.Martinkus.

Nors kai kuriose Palangos gatvėse automobilių stovėjimas ir apmokestintas, tačiau, B.Martinkaus teigimu, didžiojoje kurorto dalyje už tai mokėti nereikia, todėl poilsiautojai tikrai nepatiria didelių išlaidų.

Tiesa, jis priduria, kad kai kurie poilsiautojai gudrauja ir automobilį palikę ilgesniam laikui už stovėjimą nesusimoka, nes finansiškai geriau sumokėti baudą. Pavyzdžiui, palikus automobilį brangiausioje zonoje parai, tektų sumokėti kiek daugiau nei 40 eurų. Tuo metu bauda už neapmokėtą parkavimą – 12 eurų. Būtent už baudas dėl tokių nusižengimų buvo surinkta apie 6 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos