„Labai tikimės, kad bus išspręstas ir prezidento dar likęs įstatymas dėl transporto lengvatų vaikams, šeimoms ir senjorams, nes nuo sausio mėnesio didės akcizai (degalų – BNS)“, – Žinių radijui antradienį sakė Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja ekonomikai ir socialinei politikai.
„Akcizų didinimas gali dar labiau persikelti į transporto paslaugas, į kainas, o turint omenyje tų paslaugų prieinamumą reikėtų užbaigti tą klausimą ir tam reikėtų papildomų lėšų“, – pridūrė ji.
Prezidento siūlymas dėl lengvatų yra svarstomas Seime, tačiau iniciatyvą vertinusi kadenciją baigianti Vyriausybė jai pritarė tik iš dalies.
Vyriausybė pritarė siūlymui, kad 8–18 metų vaikams, taip pat pilnamečiams moksleiviams iki 23 metų būtų taikoma 50–80 proc. nuolaida kelionėms visais autobusų bei vietiniais traukinių maršrutais.
Taip pat pritarta, kad 80 proc. nuolaida bilietams būtų taikoma visiems nuo okupacijos ir sovietų agresijos 1991-ųjų sausio 11–13 dienomis nukentėjusiems, pasipriešinimo kovų dalyviams, politiniams kaliniams ir tremtiniams, Nepriklausomybės gynėjams, Afganistano karo dalyviams, Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidatoriams.
Vis dėlto Vyriausybė nepritarė trims prezidento inicijuotoms lengvatoms. Viena jų – idėja vaikus iki trejų metų nemokamai vežti visais autobusais, vietos traukiniais ir laivais. Šiuo metu lengvata galioja, jeigu vaikas neužima atskiros vietos.
Be to, Ministrų kabinetas nepritarė pasiūlymui pensininkams iki 80 metų bilietus parduoti už pusę kainos bei tokiai pat lengvatai kartu su vaikais savaitgaliais ir per valstybines šventes keliaujantiems tėvams ar globėjams.
Anot Finansų ministerijos, tokios lengvatos iš valstybės bei savivaldybių biudžetų kasmet papildomai pareikalautų 48,4 mln. eurų.
Vyriausybės išvada neįpareigoja Seimo narių balsuoti pagal ją svarstant projektą parlamente vėlesnėse jo priėmimo stadijose.