Policija pranešė, kad protesto akcijoje dalyvauja net 650 taksi automobilių, kurie blokavo eismą pagrindiniuose keliuose Belgijos sostinėje ir jos apylinkėse, įskaitant gatves prie Europos Sąjungos (ES) būstinės.
Belgijos institucijos gyventojus paragino naudotis viešuoju transportu, o Briuselio oro uostas keleiviams pasiūlė į terminalus vykti traukiniu.
Belgijos taksi federacija („FeBeT“) protestuoja prieš siūlomą reformą, pagal kurią taksi licencijos būtų tiesiogiai išduodamos vairuotojams, o ne taksi įmonėms, kaip buvo iki šiol.
Pasak „FeBeT“ generalinio sekretoriaus Samo Bouchalo, ši reforma – „tai priedanga, siekiant susidoroti su samdomais darbuotojais“, kurie, jo sąjungos teigimu, sudaro 70 proc. Briuselio taksi vairuotojų.
Taksi licencijas turi visų pirma „800 mažų įmonių, kurios yra investavusios dideles pinigų sumas“, pareiškė jis radijo stočiai RTBF.
Kita vertus, „Uber“ Belgijos padalinys įrodinėja, kad, išduodant licencijas vairuotojams, Briuselyje, kurį alina vienos didžiausių Europoje transporto spūsčių, „būtų pagerintas susisiekimas“.
Savo ruožtu „FeBeT“ tvirtina, kad už judumą atsakingas socialistų ministras Pascalis Smetas perėmė „ideologinę“ „Uber“ poziciją ir nori „bet kokia kaina“ ir su niekuo nesitardamas pertvarkyti taksi verslą.
Su panašiomis protesto akcijomis, įskaitant neseniai surengtus protestus Atėnuose ir Madride, ir valdžios pasipriešinimu pavėžėjimo paslaugas teikiančios įmonės yra susidūrusios viso pasaulio miestuose.