„Jei prieš dešimtį metų darbdaviai stengdavosi sudaryti pagrindinius darbuotojų poreikius patenkinančias sąlygas, dabar dažnas jų ieško biuro sprendimų, atitinkančių asmeninius darbuotojų įpročius“, – teigia Monika Sabaliauskaitė, „MG Valdos“ turto valdymo skyriaus vadovė.
Tinkamų sąlygų nusiprausti sukūrimą labiausiai vertintų viešojo sektoriaus darbuotojai (30 proc.) bei įvairių sričių specialistai (29 proc.).
Vykdytos apklausos rezultatai atskleidė, kad trečdalis biurų darbuotojų mano, kad darbdavys turėtų pasirūpinti dušų įrengimu darbovietėje, o ketvirtadalis respondentų teigė galvojantys, kad dušo įrengimas paskatintų darbuotojus dažniau rinktis dviratį kaip transporto priemonę kelionei į darbą.
Tyrimo metu taip pat paaiškėjo, kad darbdavio iniciatyva įrengiant dušus darbovietėje gali paskatinti darbuotojus ugdyti sveikesnius įpročius.
Tai, kad po kelionės dvirate transporto priemone nėra tinkamų sąlygų nusiprausti, kaip pagrindinę kliūtį kelionei į darbą dviračiu įvardijo 29 proc. moterų ir 26 proc. vyrų. Tinkamų sąlygų nusiprausti sukūrimą labiausiai vertintų viešojo sektoriaus darbuotojai (30 proc.) bei įvairių sričių specialistai (29 proc.).
„Vis daugiau šiuolaikinių A klasės biurų Skandinavijos ir Vakarų Europos šalyse kartu su automobilių stovėjimo vietomis numato ir erdvę dviračiams, persirengimo kambariams ir dušams. Dušas biure tampa būtinybe, todėl verslo centrų nuomininkams nebereikia papildomai planuoti atskirų patalpų, norint darbuotojams suteikti galimybę į darbą keliauti dviračiu “, – sako M. Sabaliauskaitė.
Kiekybinį Vilniaus biurų darbuotojų nuomonės tyrimą atliko rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.