Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vilniaus savivaldybės taryba, praplėsdama ratą asmenų, kurie metinį bilietą už simbolinę kainą gali įsigyti jau nuo šių metų sausio pirmosios.
Iki šiol lengvata galėjo naudotis asmenys, sulaukę 80 ir daugiau metų bei nukentėję tik nuo 1939–1990 metų okupacijų, t.y. buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai.
Būtina sąlyga norint įsigyti šį bilietą – Vilniečio kortelei turi būti priskirta 80 proc. nuolaida.
Sprendimas įsigalios kitą dieną nuo jo paskelbimo spaudoje.
Vilniaus savivaldybės viešųjų ryšių skyrius informavo, kad šiuo transporto bilietu papildžius Vilniečio kortelę, jis aktyvinamas viešojo transporto priemonėse, kaip ir visi kiti viešojo transporto bilietai – įlipus į autobusą ar troleibusą pakanka su Vilniečio kortele paliesti po geltonojo komposterio ekranu ir sulaukti garsinio signalo.
Būtina sąlyga norint įsigyti šį bilietą – Vilniečio kortelei turi būti priskirta 80 proc. nuolaida.
Ankstesnį tarybos sprendimą į lengvatas gaunančių asmenų sąrašą neįtraukti Sausio 13-osios nukentėjusiųjų buvo apskundęs Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys.
Pirmosios instancijos teismui konstatavus, kad savivaldybės sprendimas buvo teisėtas, Vyriausybės atstovas kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT), tačiau skundą balandžio pabaigoje atsiėmė.
Savivaldybė rašte LVAT nurodė, kad lengvatas gaunančių asmenų ratą ketina praplėsti.
Vilniaus savivaldybės duomenimis, šiuo metu yra 134 vilniečiai, nukentėję nuo Sausio 13–osios įvykių, kurie turi teisę ir turinčių teisę įsigyti bilietą su 80 procentų nuolaida. Iš jų tik 48 aktyviai naudojasi šia lengvata.
Šiuo metu jau yra beveik 17 tūkst. asmenų, įsigijusių 10 litų kainuojantį metinį bilietą.