„Iš esmės nesitarus su transporto verslo atstovais, įvedamas naujas mokestis, kuriam nepritaria vežėjai ir Susisiekimo ministerija. Vežėjai sumokės ne tik už savo transporto priemonių, bet ir už visų individualių automobilių, traukinių ir kitų transporto priemonių bei žmonių, kertančių Baltarusijos sieną dezinfekavimo paslaugas“, – pranešime teigė „Linavos“ prezidentas Algimantas Kondrusevičius.
Pasak jo, vien vežėjų sąskaita neturėtų būti sprendžiama valstybės ir Europos Sąjungos problema.
„Tai valstybinio lygmens klausimas, o užkrauti visą jo sprendimo naštą vežėjams – nesolidu. Jei valstybė neturi pakankamai lėšų spręsti šį klausimą, mes, vežėjai, galime solidariai prisidėti. Dezinfekavimas pasienyje – tai ne tik Lietuvos, tai visos Europos Sąjungos problema, todėl ją reikia spręsti ne tik vežėjų pinigais,“ – tikino A.Kondrusevičius.
Asociacijos vadovo manymu, rinkliava turėtų būti taikoma ir lengviesiems automobiliams bei traukiniams.
Ministrų kabinetas pirmadienį pritarė sunkvežimių apmokestinimui. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius teigė, kad nuspręsta apmokestinti tik vilkikus, nes kitu atveju mokesčio administravimas kainuotų daugiau, nei būtų surenkama lėšų.
Šiuo metu dėl Baltarusijoje nustatytų kiaulių maro atvejų, pasienyje dezinfekuojami į Lietuvą įvažiavę automobiliai. Taip pat ties siena intensyviai medžiojami šernai.
Vyriausybė dezinfekavimui pasienyje su Baltarusija yra skyrusi 750 tūkst. litų. Pasak J.Miliaus, šiuo metu šios lėšos jau baigėsi, tačiau bus naudojami pinigai iš „kitų išlaidų“, kol bus nuspręsta perskirstyti pinigus iš kurios nors programos.
Skaičiuojama, kad transporto priemonių ir iš Baltarusijos atvykstančių keleivių avalynės dezinfekavimas per dieną kainuoja apie 17 tūkst. litų.