Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vokietijos valdžia nenori, kad „Lufthansa“ perimtų bankrutuojančią „Air Berlin“

Vokietijos monopolijų reikalų komisija pasisako prieš šalies aviakompanijos „Lufthansa“ planus perimti bankrutuojančią „Air Berlin“, nes jos yra tiesioginės konkurentės. „Lufthansa“ nori perimti 90 iš 140 „Air Berlin“ lėktuvų.
Air Berlin Airbus A330-200, Foto - Martynas Jaugelavičius
Air Berlin Airbus A330-200, Foto - Martynas Jaugelavičius

Beje, „Lufthansa“ noras dalinai perimti „Air Berlin“ sukėlė ne tik valdžios, bet ir nepriklausomų ekspertų nuogąstavimų dėl konkurencijos, pažymi „Deutsche Welle“.

„Air Berlin“ ir „Lufthansa“ kai kuriuose maršrutuose yra tiesioginės konkurentės, todėl tam, kad gautų leidimą perimti „Air Berlin“, „Lufthansa“ turės atitikti griežtas sąlygas“, – mano

Monopolijų reikalų komisijos vadovas Achimas Wambachas (Achimas Vambachas).

Tuo tarpu Federalinės kovos su karteliais tarnybos vadovas Andreas Mundtas pabrėžė, kad jo tarnyba „labai įdėmiai išnagrinės“ „Lufthansa“ planus.

Ketvirtadienį skelbta, kad anksčiau šią savaitę apie bankrotą paskelbusi antra pagal dydį Vokietijos aviakompanija „Air Berlin“ derasi su trimis konkurentėmis dėl jos aktyvų įsigijimo.

„Be „Lufthansa“, mes dar kontaktuojame su dviem suinteresuotomis šalims iš aviacijos sektoriaus“, – laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ sakė kompanijos vadovas Thomas Winkelmannas (Tomas Vinkelmanas).

Jo teigimu, derybos vyksta jau kelias savaitę ir kad visos trys kompanijos finansiškai tvirtai stovi ant kojų ir yra pakankamai didelės, kad „pasiūlytų „Air Berlin“ saugią ateitį ir leistų išlaikyti bazę Vokietijoje.

Kitų dviejų bendrovių T. Winklemannas neįvardijo, tačiau „easyJet“ jau seniai domi bendrove „Air Berlin“. Vokiečių spauda skelia, kad trečiąja kompanija gali būti „Thomas Cook“ antrinė bendrovė „Condor“.

Kaip žinoma, „Air Berlin“ praėjusį antradienį paskelbė pradėjusi bankroto procedūrą po to, kai jos pagrindinė akcininkė „Etihad Airways“ pareiškė „nebeteiksianti daugiau finansinės paramos“.

Kompanija nurodo, kad Vokietijos valdžia suteikė skubią paskolą, kad nesustotų skrydžiai.

Tuo tarpu konkurentė „Lufthansa“ pranešė vedanti derybas su „Air Berlin“, kad perimtų dalį šios įmonės.

Per pastaruosius dvejus metus „Air Berlin“ nuostoliai pasiekė 1,2 mlrd. eurų, ir aviakompanija buvo itin priklausoma nuo „Etihad“ finansinių injekcijų.

„Atidžiai įvertinusi padėtį „Air Berlin“ valdyba nusprendė, kad bendrovei nebėra teigiamos tolesnės veiklos perspektyvos“, – nurodoma kompanijos pranešime, kuriame taip pat teigiama, kad prašymas kelti bankroto bylą buvo pateiktas Berlyno Šarlotenburgo rajono teismui.

„Šios išvados priežastis yra ta, kad pagrindinė akcininkė „Etihad Airways“ informavo „Air Berlin“, jog daugiau nebeteiks finansinės pagalbos „Air Berloin“ grupei“, – nurodoma pranešime.

Savo verslą „Air Berlin“ mėgino gelbėti nuo praėjusio rugsėjo, kai „Lufthansai“ išnuomojo 38 savo lėktuvus su įgula ir atleido 1200 žmonių. Tačiau restruktūrizavimo pastangos buvo nesėkmingos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos