„Pastaraisiais metais tik nedaugelis Vokietijos politikų paaiškino visuomenei, kiek svarbus Vokietijai yra euras“, – sakė J.M.Barroso laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“.
„Vokietija daug prisidėjo prie euro sukūrimo. Manau, jog daugiau Vokietijos politikų galėtų apie tai kalbėti“, – sakė jis.
Dauguma vokiečių pasisako prieš 110 mlrd. eurų finansinę pagalbą Graikijai bei 750 mlrd. eurų paramą kitoms sunkumų slegiamoms euro zonos šalims.
Kanclerė Angela Merkel taip pat sulaukė kritikos dėl to, kad ilgai delsė priimti sprendimą dėl pagalbos Atėnams ir tokiu būdu tik paaštrino krizę.
„Mūsų sprendimo priėmimo procesas užsitęsė per ilgai. Finansų rinkos matė per daug prieštaraujančių ženklų“, – pareiškė J.M.Barroso.
Kalbėdamas apie Vokietijos siekį pakeisti Europos Sąjungos Stabilumo ir augimo paktą, jis sakė, jog Komisija „neteiks jokių pasiūlymų dėl pakto pakeitimų“.
„Būtų naivu manyti, kad mes galime pakeisti paktą tik tose srityse, kurios svarbios Vokietijai. Žinoma, vėliau Didžioji Britanija ir kitos šalys taip pat pareikštų savo pageidavimus“, – pareiškė Komisijos vadovas.