Europos Sąjungos šalys turės galimybę siekti finansinių sandorių mokesčio

Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų taryboje ministrai diskutavo dėl finansinių sandorių mokesčio, kuris padėtų siekti teisingo finansų sektoriaus indėlio į viešuosius finansus, didesnio rinkos stabilumo ir papildomų biudžeto pajamų.
Algirdas Šemeta
Algirdas Šemeta / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Europos Komisijos (EK) narys Algirdas Šemeta įsitikinęs, kad diskusija atveria galimybes šalims siekti šio mokesčio, nors kol kas vienbalsio sutarimo dėl jo nėra.

„Svarbu, kad šį faktą Taryboje šiandien konstatavome. Tai atveria galimybę toms šalims, kurios siekia Europos finansinių sandorių mokesčio, atsiliepti į piliečių lūkesčius ir judėti pirmyn. Šiandien įvykusi diskusija atskleidė, kad tokių šalių yra nemažai“, – pranešime spaudai sakė A.Šemeta.

Anot jo, mokesčiui pritariančios šalys galės nedelsti ir siekti sustiprinto bendradarbiavimo – bendro sprendimo, prie kurio ateityje galėtų prisijungti ir kitos ES šalys narės.

Europos Komisija siūlo apmokestinti finansinių instrumentų sandorius tarp finansų įstaigų, kai bent viena sandorio šalis yra įsikūrusi ES. Šis mokestis nebūtų taikomas gyventojų ar verslo sandoriams.

Pernai skelbta, jog siūloma taikyti 0,1 proc. tarifą prekybai akcijomis ir obligacijomis ir 0,01 proc. tarifą kitiems išvestiniams produktams. Skaičiuojama, kad mokestis kasmet papildytų biudžetus 57 mlrd. eurų.

Galutinį sprendimą dėl naujo mokesčio turėtų priimti Europos finansų ministrai, siūlymui turi būti pritarta vienbalsiai. Komisijos siūlymu naujasis mokestis galėtų įsigalioti nuo 2014 metų sausio 1 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų