Pasaulio rinkose įsivyravo akcijų kursų korekcija. Investuotojai tikisi, kad per pastaruosius 2 mėnesius 15–25 proc. atpigusios pasaulio akcijos yra pernelyg pigios, o didžioji dalis blogų žinių jau įvertintos.
Šiuos lūkesčius sustiprinti padėjo sėkmingiausias pasaulio investuotojas W.Buffettas. Jo investicinė bendrovė „Berkshire Hathaway Inc.“ pareiškė, kad pirks savo akcijas, jei jų vertė bus mažiau negu 1,1 karto didesnė už buhalterinę.
Tiesa, ne visos JAV bendrovės yra tokios pigios. Taikant šį 1,1 buhalterinės vertės kriterijų tik penktadalis „S&P 500“ indekso bendrovių būtų tinkamos investuoti.
Europoje – skolų epopėja
Euro zonos politikai ir toliau nenusprendžia, ar ir kokiomis sąlygomis toliau skolinti Graikijai. Panašu, kad kartojasi šio vidurvasario JAV skolų istorija, kuomet tik paskutinę minutę bus aišku, ar šalis (šįkart Graikija) išvengs bankroto.
Kitas euro zonos vadovų susitikimas numatytas pirmadienį spalio 3 d., tačiau tuomet galutinio sprendimo nelaukiama. Veikiausiai jis bus priimtas spalio 13-ąją numatytame susitikime, tuo metu Graikijos finansiniai ištekliai, manoma, turi pasibaigti kaip tik spalio viduryje.
SEB analitikų teigimu, nuo sprendimo, kurį antradienį priims Graikija, priklausys labai daug. Šios šalies parlamentas balsuos dėl nekilnojamojo turto mokesčio, kuris, kaip žadėta užsienio kreditoriams, turi sutaupyti 1,1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) kasmet. Valdančiosios koalicijos dauguma trapi (154 balsai iš 300), todėl streikuojant gyventojams mokestį patvirtinti nebus lengva.
ECB ties šiaudą
Naujas skatinamąsias priemones svarsto ECB. Naujienų agentūros „Bloomberg“ žiniomis, ECB svarsto atnaujinti turtu padengtų obligacijų prikimo programą, prailginti lengvatinių paskolų bankams trukmę ir, galbūt, net sumažinti bazines palūkanas.