„Italija žino, kad dėl savo dydžio negali tikėtis pagalbos iš šalies, – ministrė Maria Fekter sakė žurnalistams, atvykusi į antrą dieną Briuselyje vykstančias ES finansų ministrų derybas. – Štai kodėl Italijoje šiuo metu dedamos tokios milžiniškos pastangos.“
Italijos 10 metų obligacijų pelningumas antradienį pradedant prekybą pakilo į naują rekordinį lygį – 6,73 proc., kai spaudimą patiriančio premjero Silvio Berlusconi laukia itin svarbus balsavimas parlamente dėl šalies viešųjų finansų.
Lėtas Italijos ekonomikos augimas ir 1,9 trln. eurų skola didina investuotojų nerimą, kad Italija gali tapti nauja Europos skolų krizės auka, nors jos biudžeto deficitas yra palyginti mažas.
ES ekonomikos reikalų komisaras Olli Rehnas pirmadienio vakarą pareiškė norintis nedelsiant gauti trečios didžiausios euro zonos ekonomikos atsakymus apie jos reformų planus, o pirmoji Bendrijos audito ekspertų grupė turėtų atvykti į Italiją antradienį arba trečiadienį.
Rankų nenuleidžiantis S.Berlusconi pirmadienį atmetė „nepagrįstas“ kalbas apie jo galimą atsistatydinimą ir perspėjo neraginti suformuoti vienybės vyriausybės, kuriai būtų patikėta vesti šalį iš krizės, sakydamas, jog tai būtų „demokratijos priešingybė“.