JAV prezidentas Barackas Obama čirškins savo varžovą Mittą Romney klausimais apie jo sumokėtus mokesčius

JAV prezidento Baracko Obamos rinkimų kampanijos pareigūnai antradienį perspėjo jo varžovą respublikoną Mittą Romney, kad per pirmuosius jųdviejų debatus bus užduota klausimų, ar buvęs Masačusetso gubernatorius versle susikrautą milijonų dolerių kapitalą perkėlė į užsienį, vengdamas mokėti mokesčius.
Barackas Obama
Barackas Obama / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmosios tiesioginės dvikovos, kuri vyks trečiadienį Kolorado mieste Denveryje, išvakarėse dienraštis „The New York Times“ pranešė, kad kai kurios numanomos bendrovės „Bain Capital“, kurią įkūrė M.Romney, manipuliacijos su mokesčiais galėjo padėti padidinti respublikono turtą.

„Tai kelia daug klausimų, į kuriuos Romney kampanija turėtų atsakyti – jis turėtų atsakyti rytoj (trečiadienį) vakare, – sakė B.Obamos atstovė Jen Psaki. – Laukiame jis pasakys.“

„The New York Times“ išnagrinėjo tūkstančius puslapių anksčiau neskelbtų dokumentų, susijusių su privačių investicijų bendrove „Bain Capital“ ir dešimtimis jai priklausančių juridinių subjektų Kaimanų salose.

Laikraščio straipsnyje nurodoma, kad kai kurios manipuliacijos leido buvusiam rizikos kapitalistui išvengti mokesčių už jo pensijos fonde kaupiamas lėšas, taip pat galimai sumokėti mažiau asmeninių pajamų mokesčių.

Pasak J.Psaki, B.Obamos stovykla nekelia prielaidos, jog M.Romney pažeidė kokius nors įstatymus, tačiau laikosi pozicijos, kad amerikiečiai nusipelnė daugiau žinoti apie jo finansines gudrybes.

„Mano nuomone, jis ištisus mėnesius sakė žmonės neturėjęs finansinės naudos šioje srityje. Aišku, jog kai kurie žingsniai, (kurių ėmėsi) jo bendrovė, jam buvo naudingi“, – pridūrė ji.

J.Psaki pažymėjo, kad M.Romney galėtų suteikti daugiau aiškumo apie savo mokesčius, paviešindamas informaciją už ilgesnį nei pastarųjų dvejų metų laikotarpį, už kurį jis yra viešai atsiskaitęs.

„Tai kelia klausimų žmonėms, kurie žiūrės (debatus) namuose rytojaus vakarą. Kodėl jie moka pagal didesnį tarifą negu vienas iš kandidatų į prezidentus?“ – aiškino B.Obamos atstovė.

M.Romney įtakinga patarėja Michele Davis sakė, kad respublikonų kandidato ir jo žmonos Ann pinigai laikomi vadinamajame aklajame fonde, leidžiančiame išvengti interesų konflikto, nes jo naudos gavėjas negauna jokios informacijos apie patikėjimo teise valdomą turtą.

„Jie neturi jokio vaidmens investavimo sprendimuose, kuriuos priima patikėtinis. Romney'ai skrupulingai vadovavosi mokesčių įstatymais ir sumokėjo 100 proc. visko, ką privalėjo“, – nurodė ji.

„Bain Capital“ taip pat paskelbė „The New York Times“ adresuotą pareiškimą, nurodydamas, kad ši bendrovė, kaip ir kiti tarptautiniai turto tvarkytojai, naudojo „plačiai priimtas, visiškai teisėtas ir pripažįstamas struktūras, kad investuotojams būtų užtikrintas mokesčių už jų (turto) sudedamųjų dalių investicinę grąžą nuspėjamas tvarkymas“.

B.Obamos stovykla ne kartą spaudė M.Romney dėl jo mokesčių, pateikdama jį kaip tipišką turtingą amerikietį, kuriam sudaromos lengvatos, sunkiai prieinamos viduriniajai klasei.

Respublikonų kandidatas tvirtina, kad visos jo manipuliacijos yra absoliučiai teisėtos, tačiau jis nenorintis, kad jo oponentai po kaulelį gvildentų šeimos finansų dešimtmečių istoriją, nors jam ir daromas nuožmus politinis spaudimas.

M.Romney deklaracija už 2011 metus rodo, kad jis gavo 13,9 mln. dolerių pajamų ir sumokėjo 1,9 mln. dolerių mokesčių – faktiškai 14,1 procento.

Bendra mokesčių dalis atrodo neįprastai maža, nes investicijų grąžai taikomas daug mažesnis apmokestinimo tarifas negu paprastoms su darbo santykiais susijusioms pajamoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis