Tačiau B.Obamos patarėjas nacionalinio saugumo reikalams Tomas Donilonas sakė, kad galutinius sprendimus, kaip būtų galima išgelbėti euro zoną, turės priimti patys Europos lyderiai, taip pat priminė, kad gegužės 23 dieną vyks Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimas.
„Jungtinės Valstijos sveikina Europoje besivystančias diskusijas ir debatus apie būtinybę (kurti) darbo vietas ir (skatinti) augimą“, – T.Donilonas sakė likus dienai iki G-8 lyderių atvykimo į JAV prezidento užmiesčio rezidenciją Kemp Deivide, esančiame Merilande.
„Jungtinės Valstijos nepaprastai svarių interesų Europos diskusijų dėl ekonomikos baigtyje ir žingsniuose, kurių imamasi Europoje, – pridūrė jis. – Be abejo, visa Europos Sąjunga yra didžiausia Jungtinių Valstijų prekybos partnerė.“
B.Obama penktadienį išvyks į Kemp Deividą po savo pirmųjų derybų Baltuosiuose rūmuose su naujuoju Prancūzijos prezidentu Francois Hollande'u, kuris laimėjo rinkimus, žadėdamas perorientuoti Europos fiskalinę politiką nuo taupymo prie augimo skatinimo.
JAV vadovas neseniai užsiminė turintis savų ekonomikos skatinimo receptų, kurie Amerikoje buvo panaudoti 2009 metais ir padėjo šalies ekonomikai grįžti prie nuosaikaus augimo bei išvengti finansinio nuosmukio, koks ištiko Europą.
Pasak T.Donilono, B.Obama sveikina kalbas apie augimo skatinimo priemones, tačiau nenori aštrinti pozicijų skirtumų tarp F.Hollande'o ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel, kuri yra biudžeto išlaidų taupymo priemonių šalininkė.
„Manau, kad vyks diskusija... apie specifinius žingsnius, kurių galima būtų imtis, siekiant judėti į priekį, – pažymėjo prezidento patarėjas. – Šių pokalbių pobūdis bus susijęs su darniu ir bendru tikslu – gerai sureguliuoti dabartinę krizę ir išeiti į kelią, vedantį į tvarų atsigavimą.“
G-8 lyderiai dėl Europos fiskalinių problemų daugiausiai diskutuos šeštadienį Kemp Deivide – kaimiško stiliaus pastatų komplekse, įsikūrusiame miškinguose Katoktino kalnuose Merilande, netoli Vašingtono.
Penktadienio vakarą per vakarienę su B.Obama Kemp Deivido Laurų namelyje lyderiai dėmesį sutelks į Irano branduolinės programos keliamus iššūkius, artėjant deryboms tarp pasaulio galybių ir šiitiškos respublikos, kurios vyks Bagdade vėliau šį mėnesį.
Tikimasi, kad lyderiai aptars ir Sirijos vyriausybės pastangas numalšinti šalyje vykstantį sukilimą prieš prezidento Basharo al Assado režimą, nuogąstavimus dėl Šiaurės Korėjos galimai ruošiamo trečiojo branduolinio bandymo, taip pat padėtį Mianmare, kuriam B.Obama ketvirtadienį sušvelnino JAV investicijų apribojimus.
Didžiajam aštuntukui priklauso labiausiai ekonomiškai išsivysčiusios šalys – JAV, Didžioji Britanija, Kanada, Italija, Prancūzija, Vokietija, Japonija ir Rusija.