Kinijos statybų kompanija „Broad Sustainable Building“ (BSB) žada, kad būsimo dangoraižio, kuris bus pavadintas „Sky City“ (liet. „Dangaus miestas“), aukštis sieks 838 metrus, – pranešama cnngo.com tinklalapyje.
2010 metų birželio mėnesį buvo atidarytas 15 aukštų pastatas, kurį BSB įmonė pastatė per neįtikėtinai trumpą laiką – vos per 6 dienas, o 2011 metų gruodžio mėnesį kompanija pristatė 30-ies aukštų viešbutį, kurio statybos truko tik 360 valandų, t.y. 15 dienų.
Prognozuojama šio statinio kaina – 628 mln. dolerių (maždaug 1,716 mlrd. litų). Užbaigtas statinys, kaip manoma, bus 10-čia metrų aukštesnis ir pagerins dabartinį aukščiausio pastato rekordą.
BSB įmonė jau pasirašė susitarimą su Čangšo miesto valdininkais, kur ir planuojama statyti „Sky City“, tačiau vis dar laukiama patvirtinimo iš centrinės vyriausybės.
Inovatyvios technologijos
Nacionalinei kinų televizijai BSB įmonės vykdomasis direktorius Zhang Yue atskleidė, kad pastato statybas įmonė pradėti planuoja 2012 metų lapkričio mėnesį, o užbaigti – 2013 metų sausį.
Tokį ambicingą projektą „Broad Sustainable Building“ įmonė apsiima jau ne pirmą kartą, ši statybų kompanija garsėja itin greitai užbaigiamais statiniais. 2010 metų birželio mėnesį buvo atidarytas 15 aukštų pastatas, kurį įmonė pastatė per neįtikėtinai trumpą laiką – vos per 6 dienas, o 2011 metų gruodžio mėnesį kompanija pristatė 30-ies aukštų viešbutį, kurio statybos truko tik 360 valandų, t. y. 15 dienų.
Šitokių greitų statybų paslaptis – inovatyvi statybų technika, kurią sukūrė pati kompanija. Daugelis įmonės statomų pastatų komponentų yra surenkami jau gamykloje, todėl ir statant „Sky City“ bus naudojamas tas pats greitas ir efektyvus būdas.
Energiją taupantis ir gamtai draugiškas pastatas
Pasak BSB vadovų, planuojamą milijono kvadratinių metrų dydžio pastatą, kuriame bus 220 aukštų ir 104 liftai, suprojektavo architektas iš Dubajaus. Zhang Yue tikina, kad „Sky City“ sunaudos tik penktadalį energijos, įprastai reikalingos tokio dydžio pastatui, mat jį statant bus pasitelkti unikalūs energiją taupantys metodai, pvz. nepaprastai stori stiklai ir 15 centimetrų storio išorinių sienų izoliacijos.
Prognozuojama „Sky City“ kaina – 628 mln. dolerių – palyginus nėra tokia didelė. Tarkime „Burj Khalifa“ statybos Dubajui kainavo 1,5 mlrd. dolerių (daugiau kaip 4 mlrd. litų), o už Šanchajuje esantį bokštą buvo paklota net 2,2 mlrd. dolerių (kiek daugiau nei 6 mlrd. litų).