Trečiadienį FED vadovas B.Bernankė pareiškė, kad jei šalies ūkio būklė prastėtų, o darbo rinkos atsigavimas strigtų, centrinis bankas imtųsi ryžtingų veiksmų. Esant poreikiui bankas pasiruošęs pirkti daugiau obligacijų, sumažinti privalomųjų rezervų bankams normą ir imtis kitų priemonių, kad paspartintų ūkio augimą.
Kita vertus, pasak B.Bernankės, FED taip pat gali griežtinti pinigų politiką, jei infliacijos grėsmė padidėtų. Iš esmės iš gana aptakios FED užuominos galima suprasti, kad tikimybė, jog prasidės trečias ūkio skatinimo etapas (QE 3) yra didesnė negu iki šiol manė daugelis investuotojų.
Pastarąją žinią investuotojai įvertino teigiamai, nes ūkio skatinimas turėtų padėti ūkiui atsigauti sparčiau ir padidintų obligacijų paklausą rinkoje.
Tačiau vėliau vakare investuotojų optimizmą nuslopino reitingų agentūros. „Moody‘s“ paskelbė, kad peržiūrės ir veikiausiai sumažins JAV kredito reitingą. Agentūra nuogąstauja dėl JAV politikų nesugebėjimo sutarti, kaip padidinti didžiausią leistiną šalies skolos ribą.
Visi supranta, kad iki šiol amerikiečių nustatytą didžiausią leistiną šalies skolos ribą padidinti būtina (kitaip JAV nesugebėtų vykdyti savo įsipareigojimų), tačiau politiniai oponentai nesutaria, kaip tai padaryti. Naują skolos ribą nustatysiantis įstatymas turi numatyti tolesnę JAV viešųjų finansų politiką, kurią politikai mato nevienodai.
Tuo metu kita reitingų agentūra „Fitch”, taip pat kaip ir prieš mėnesį „Standard & Poor‘s“, suteikė Graikijai žemiausią reitingą pasaulyje – CCC (galimas įsipareigojimų nevykdymas).