„One Hyde Park“ – ypatingi daugiabučiai Londone tik superturtingiems

Londono širdyje stovintis pastatas iš išorės primena biurų kompleksą ar tarptautinės korporacijos būstinę.
„One Hyde Park“ pastatas
„One Hyde Park“ pastatas / „Scanpix“ nuotr.

Vis dėlto kelios užuominos išduoda, kad tai yra išskirtiniausi pasaulio daugiabučiai. Portalas dailymail.co.uk skelbia, kad 86 butai „One Hyde Park“ komplekse pradėti pardavinėti prieš ketverius metus ir jau tada apie juos buvo kalbama kaip apie  ypatingai aukšto lygio prabangą superturtuoliams.  Vieno miegamojo butas jums čia kainuotų nuo  10 mln. dolerių, o jei užsinorėtumėte prabangių apartamentų mansardoje, tai jums gali atsieiti apie 220 mln. dolerių.

Įsigydami gyvenamąjį plotą šiame daugiabutyje jūs  turėsite ir išskirtinę apsaugą.

Tačiau dabar, prabėgus metams nuo statybų užbaigimo, kyla klausimas, ar kas nors ten gyvena. Statybų vykdytojai Nickas ir Christianas Candy teigia, kad 62 butai buvo parduoti, jų kaina prasidėdavo nuo 5.5 mln. dolerių.

Portalas dailymail.co.uk skelbia, kad vis dėlto tik keturi butai buvo įregistruoti. Didžioji dalis patalpų buvo nupirktos kompanijų, kurios yra įsteigtos vadinamuose mokesčių rojuose, pavyzdžiui, Kaimanų salose. Ir tik trys butai buvo nupirkti privačių asmenų.

Žurnalistas kelias dienas bandė aiškintis, ar įspūdingas pastatas turi gyventojų.  Trečiadienį apie 7 val. ryto jis jau laukė prie „One Hyde Park“ daugiabučių, tikėdamasis pamatyti į darbus iškeliaujančius  magnatus. Tačiau nieko neišvydo, tik nepriekaištingai atrodantį durininką lenką su katiliuku ant galvos. Pasak jo, čia nėra nieko neįprasto, nes kai kuriomis dienomis niekas neišeina ir niekas neateina į šį pastatą.

Kadras ia vaizdo siužeto/Vieno buto interjero fragmentas
Vieno buto interjero fragmentas

Jo kolega, grėsmingai atrodantis apsaugos darbuotojas, sakė, kad čia gyvenantys žmonės turi daugybę namų visame pasaulyje,  todėl čia praleidžia tik kelias dienas per metus. Žurnalistas teigia, kad buvo nesunku pajusti jo nusivylimą dėl arbatpinigių , kuriuos galėtų gauti iš čia apsistojančių turiningiausių pasaulio žmonių, jei jie būtų dažnesni svečiai.

Įsigydami gyvenamąjį plotą šiame daugiabutyje žmonės  gauna ir išskirtinę apsaugą:  akies rainelę atpažįstančius keltuvus, panikos kambarius, bomboms atsparius langus,  rentgeno spinduliais skenuojamą korespondenciją.

Taip pat laukia beveik visada tuščias 21 metro ilgio baseinas, kino teatras, sauna, sporto klubas, golfo simuliatorius, vyno rūsys. Galima gauti  24 valandų kambarių aptarnavimą ir patarnautoją iš greta esančio penkių žvaigždučių „Mandarin Oriental“ viešbučio.  Tačiau ten įsikūrusio restorano darbuotojai teigia, kad kartais visą savaitę negauna jokio užsakymo. Gyventojų patogumui greta kiekvieno bloko yra kelios parduotuvės bei trys butikai:  „McLaren“, ADIB, „Rolex“.

Vis dėlto šio prabangaus daugiabučio gyventojai turi mokėti, matyt, didžiausius pasaulyje paslaugų mokesčius. Pavyzdžiui, jei turite trigubus apartamentus, jums teks mokėti apie 540 tūkst. dolerių per metus.

VIDEO: one hyde park

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų