TVF nurodė, kad jo „streso testas“ neapima fondo rekomenduojamo papildomo kapitalo, kuris būtų reikalingas Ispanijai kaip amortizatorius restruktūrizavimo sąnaudoms ir skolinimosi išlaidoms padengti. Vienas TVF pareigūnas sakė, kad toks amortizacijos fondas turėtų būti 1,5–2 kartus didesnis, kad įtikintų rinkas, jog Ispanija turi patikimą „pagalvę“, sušvelninančią smūgius.
Ispanijos atveju bankų sistemos stabilizavimui reikalingas kapitalas siektų iki 80 mlrd. eurų, nors TVF šio skaičiaus neįvardijo penktadienį paskelbtoje Finansų sektoriaus vertinimo programos ataskaitoje.
Prognozuojama, kad Ispanija šį savaitgalį paprašys euro zonos finansinės pagalbos savo bankams rekapitalizuoti, šaltiniai Briuselyje ir Berlyne penktadienį sakė naujienų agentūrai „Reuters“.
Tokiu atveju Ispanija taptų ketvirtąja šalimi, paprašiusia finansinės pagalbos nuo Europos skolų krizės pradžios.
Ispanijos vicepremjerė Soraya Saenz de Santamaria sakė, kad vyriausybei reikia turėti bent preliminarius apskaičiavimus, kiek papildomo kapitalo reikia šalies bankams, kad priimtų tokį sprendimą.
Tokiu atveju TVF ataskaita tampa labai svarbi, formuojant tikėtiną Ispanijos prašymą.
Reitingų agentūra „Fitch“ nurodė, kad Madridui gali tekti pasiskolinti 60–100 mlrd. eurų.
TVF pažymėjo glaudžiai bendradarbiaujantis su Ispanijos centriniu banku, nagrinėjant Ispanijos finansinių institucijų balansus, ruošiantis pateikti įvertinimą. Fondas nurodė, jog du didžiausi ir tarptautiniu mastu diversifikuoti šalies bankai („Banco Santander“ ir BBVA) yra tinkamai tvarkomi ir gali išlikti pelningi netgi ekonominio streso sąlygomis.
„Nors sistemos branduolys atrodo yra gajus, kai kuriuose segmentuose išlieka pažeidžiamų vietų“, – pažymėjo TVF.
Šios silpnosios vietos susitelkusios keliuose tarptautiniu mastu nediversifikuotuose komerciniuose bankuose ir buvusiuose taupomuosiuose bankuose, paverstuose komerciniais, kurie jau gavo tam tikrą paramą, pridūrė TVF.
Euro zonos vadovas Jeanas Claude'as Junckeris ragina skubiai spręsti Ispanijos bankų krizę
Euro zonos finansų ministrų vadovas Jeanas Claude'as Junckeris paragino skubiai spręsti bankų krizę Ispanijoje, kuri yra spaudžiama prašyti finansinio gelbėjimo paketo.
„Sprendinys turi būti priimtas greitai“, – J.C.Junckeris sakė penktadienį vakare interviu Vokietijos radijui.
Tuo pat metu Liuksemburgo premjeras teigė, kad Ispanijos krizė nelygintina su apėmusia Graikiją, ir gyrė Madrido pastangas sutvarkyti savo viešuosius finansus.
Euro zonos finansų ministrai šeštadienį 14 val. Grinvičo (17 val. Lietuvos) laiku surengs telefoninę konferenciją, „kad susitartų dėl deklaracijos apie Ispanijos ketinimus prašyti pagalbos ir euro zonos įsipareigojimo ją suteikti“, - sakė vienos Europos šalies vyriausybės pareigūnas.
„Nėra konkretaus kalendoriaus ir priemonės (Ispanijos bankams rekapitalizuoti) taip pat nepasirinktos“, – pridūrė šaltinis.
TVF vadovė Christine Lagarde šeštadienį taip pat atkreipė dėmesį į šią krizę, ragindama euro zonos šalis glaudžiau bendradarbiauti.
Ji pasisakė už bendras euro zonos skolų garantijas, kurios „suteiktų aiškų signalą rinkoms, kad Europa turi bendrą planą, o jos narės nori jo laikytis kartu“, – Ch.Lagarde sakė interviu, kurį Vokietijos dienraštis „Sueddeutsche Zeitung“ paskelbė šeštadienį.
„Pastangas palaikyti eurą šiuo metu silpnina netikrumas ir abejonės dėl ilgalaikio politikų požiūrio, taip pat dėl to, ar euro zona išliks“, – pažymėjo ji.
Tuo tarpu Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble sakė regioniniam laikraščiui „Passauer Neue Presse“, kad atėjo laikas stiprinti Europos integraciją.
„Tai aišku. Turime atlikti naują žingsnį Europos politinėje integracijoje. Ši krizė verčia greičiau imtis reikalingų transformacijų“, – pabrėžė jis.