Viena Japonijos atominių jėgainių greičiausiai stovi ant geologinio lūžio zonos

Japonijos branduolinio saugumo prižiūrėtojai įspėja, kad branduolinė jėgainė šalies šiaurės vakaruose greičiausiai yra pastatyta ant geologinio lūžio zonos, todėl jos veikimas gali būti niekada nebeatnaujintas baiminantis žemės drebėjimo, rašo naujienų agentūra „Reuters“.
Po Fukušimos nelaimės japonai patyrė tokį šoką, kad nebenori atominės energetikos.
Po Fukušimos nelaimės japonai patyrė tokį šoką, kad nebenori atominės energetikos. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Branduolinės ir pramoninės saugos agentūra (NISA) įspėjo, kad 1517 MW galios Tsuruga elektrinė gali stovėti ant geologinio lūžio zonos. Branduolinės jėnainės operatorius „Japan Atomic Power Co“ neigia tokius teiginius, tačiau NISA vis tiek atliks tolesnius tyrimus.

Branduolinė energetika, ilgai populiarinta kaip saugi ir pigi, iki krizės Japonijoje sudarė apie 30 proc. visos šalyje suvartojamos energijos, tačiau dabar 53 branduoliniai reaktoriai yra išjungti, o gegužės penktąją dieną bus nutraukta ir paskutiniojo, 54-ojo, Japonijos branduolinio reaktoriaus veikla.

Tsuruga elektrinės abu reaktoriai buvo išjungti praėjusių metų pabaigoje. Ketinta elektrinėje pastatyti dar du branduolinius reaktorius, tačiau  Fukušimos avarija pakeitė visuomenės nuomonę ir šalies politiką atominės energetikos atžvilgiu.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai