Verslininkė Rasa Martens jau antradienio rytą socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad
Eduardo Bareikos nuotr./Rasa Martens |
anuliuoja visus susitikimus Vilniuje, nes užstrigo Frankfurto oro uoste. Rasa tikisi, kad iki vakaro profsąjungos susitars, ir reisai bus atnaujinti. Tačiau kol kas tokia sėkmė ne itin reali.
Rasa 15min.lt pranešė, kad panikos Frankfurto oro uoste nėra. Žmonės ramiai laukia, kol baigsis streikas. Kai kurių aviakompanijų lėktuvai tęsia reisus.
Paralyžiuotas Frankfurto, Štutgarto, Diuseldorfo, Kiolno, Miuncheno, Dortmundo oro uostų darbas. „Luftahnsa“ atšaukė 440 skrydžių, „Air Berlin“ – apie 30.
Beje, oro uostų darbuotojai sako, kad tai yra tik perspėjimo akcija, kuria norima duoti ženklą darbdaviams. Vėliau žadama dar didesnė protesto akcija.
Tarp profsąjungų keliamų reikalavimų – beveik dviem milijonams darbuotojų padidinti atlyginimą 6,5 proc. Minimalus algos dydžio pakėlimas kiekvienam tarnautojui turėtų siekti 200 eurų. Tuo tarpu darbdaviai siūlo algas didinti 3,3 proc.
Protesto akcija Vokietijoje tęsiasi jau dvi savaites.
Papildyta 18.42 val. Didžiausiame Vokietijos ir trečiame pagal užimtumą Europoje Frankfurto oro uoste buvo atšaukta 450 iš 1 300 skrydžių.
Nacionalinis vežėjas „Lufthansa“ pranešė, kad dėl valstybinio sektoriaus darbuotojų streiko bendrovė atšaukė apie 400 skrydžių.
Antrame pagal dydį šalies Miuncheno oro uoste antradienį buvo atšaukti 85 skrydžiai iš 1130.
Streikas panašiai paveikė ir Štutgarto, Diuseldorfo, Kelno, Miunsterio, Dortmundo, Hanoverio ir Bremeno oro uostų eismą.
Valstybinio sektoriaus darbuotojų profsąjunga „Verdi“ reikalauja 6,5 procento pakelti atlyginimą dviems milijonams jos darbuotojų, tačiau valdžia siūlo per artimiausius dvejus metus darbo užmokestį padidinti 3,3 procento.
Kitos derybos numatytos trečiadienį ir ketvirtadienį.