„Tai pagalbos programa, kuri buvo parengta iki paskutinės detalės; mes negalime dėl jos derėtis iš naujo“, – jis sakė radijui „Deutschlandfunk“.
W.Schaeuble šią poziciją išsakė kitą dieną po to, kai graikų politiniai lyderiai pareiškė, kad negali suformuoti naujos vyriausybės, ir tokiu būdu užsiminė apie gresiančius naujus rinkimus.
„Graikija privalo būti pasiruošusi priimti pagalbą“, kurią teikia Europos Sąjunga (ES), Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ir Europos centrinis bankas (ECB), pridūrė W.Schaeuble.
„Tie, kas laimėjo rinkimus, turės nuspręsti, ar jie priims šias sąlygas, ar ne“, – pažymėjo jis.
Graikijos rinkėjai gegužės 6 dieną griežtai nubaudė pagrindinėms šalies partijoms, kurios derėjosi su vadinamąja ES, TVF ir ECB trijule, akivaizdžiai atmesdami skausmingas biudžeto išlaidų taupymo priemones, kurias Atėnai įsipareigojo vykdyti pagal antrojo finansinio gelbėjimo paketo sąlygas.
W.Schaeuble sakė, jog ES lyderiai nori, kad Graikija liktų 17 narių turinčioje euro zonoje, bet pabrėžė, kad tai „suverenus Graikijos gyventojų sprendimas“.
„Spėlionės, ką pasirinks Graikija“, taip pat nepadeda, susiklosčius sudėtingai padėčiai, pridūrė Vokietijos finansų vadovas.
Praeitą savaitę W.Schaeuble daugeliui sukėlė susirūpinimą, pareiškęs, kad euro zona gali atlaikyti Graikijos pasitraukimą, nors apie tokį scenarijų ES lyderiai nedrįsdavo net diskutuoti.
Antradienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir naujasis Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as pabrėžė norintys padėti Graikijai išlikti euro zonoje ir sakė svarstantys naujas priemones, kurios galėtų paskatinti ekonomikos augimą skolų prislėgtoje šalyje.