Laiške Vokietijos kanclerei ir finansinės drausmės priemones numatančios sutarties architektei Angelai Merkel žalieji pasveikino Italijos pasiūlymą vienu metu ratifikuoti sutarties tekstą ir pavadino tai „europietišku ženklu“.
„Siūlome taip pat susiderinti su Prancūzija ir pasiūlyti tai naujai išrinktam Prancūzijos prezidentui“, – rašė žalieji savo laiške.
„Prancūzijos ir Vokietijos draugystė buvo ir yra Europos integracijos variklis. Ypač svarbus mums atrodo artimas bendradarbiavimas šiuo klausimu“ – pažymima laiške.
Praėjusią savaitę A.Merkel atstovas pareiškė, kad kanclerė teigiamai vertina galimybę patvirtinti sutartį Italijoje ir Vokietijoje vienu metu.
Centro kairieji socialdemokratai (SPD), pagrindiniai A.Merkel oponentai, taip pat pritaria bendram ratifikavimui.
„Bendras veiksmas Prancūzijoje ir Vokietijoje būtų labai pageidautinas“, – sakė SPD atstovas Michaelis Rothas.
A.Merkel reikia dviejų trečdalių parlamentarų palaikymo, kad būtų pritarta fiskalinės drausmės planui, kurį kanclerė pasirašė kovo mėnesį, tad dabar jai reikia ir opozicijos palaikymo.
SPD pritarė išrinktojo Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o raginimui fiskalinės drausmės plane labiau pabrėžti augimą.
Pasitarimai dėl teksto redagavimo turėtų prasidėti kitą savaitę Vokietijoje, kurios vyriausybė nori, kad minimas paktas būtų ratifikuotas prieš parlamentui išeinant vasaros atostogų, kurios prasideda vėliausiai liepos 6 dieną.