Prieš prasidedant oficialiai apdovanojimų ceremonijai, žodį taręs KTU RMP direktorius Pranas Bernardas Milius akcentavo, kad pradedantiems verslininkams labai naudinga visokeriopa pagalba iš šalies. Ją gavusi jauna įmonė, turi didesnių šansų išlikti. P.Milius pateikė statistiką, kad tik viena iš dešimties naujai įsteigtų bendrovių Lietuvoje per dvejus metus „nenumiršta“.
„Džiugu, kad iš 140 su KTU regioniniu mokslo parku reikalų turėjusių įmonių „mirė“ tik 10 proc. Tai rodo, kad jaunam verslui labai svarbios kompetetingos konsultacijos, draugiška, padedanti aplinka“, – sakė P.B.Milius.
Nominacijos jaunoms įmonėms įteiktos už nuopelnus sėkmingai pradedant ir plėtojant verslą ir aktyvų studentų įtraukimą į verslą. Jas paskelbė ir įteikė renginyje dalyvavę Ūkio ministerijos, Kauno savivaldybės, Kauno technologijos universiteto atstovai.
Svarbiausia rinka – JAV
Nominacija už sparčiausią augimą apdovanota bendrovė „Macmanus“, kurianti „Apple“ produktų, „Mac OS“ operacinės sistemos vartotojams skirtas aplikacijas ir programinę įrangą. Savo produkciją Kaune įsikūrusi bendrovė pristato su „Macmanus“ ir „Applesoft“ prekiniais ženklais.
Prieš pusantrų metų įkurtos bendrovės darbuotojų skaičius išaugo nuo 2 iki 10. Svarbiausios rinkos – JAV ir Europa, taip pat žvalgomasi ir į likusį pasaulį. Apie „Macmanus“ produktus rašo žinomi „Apple“ vartotojams skirti interneto žurnalai, produktai pardavinėjami „Apple Store“ e.parduotuvėje.
Ūkio ministerijos Inovacijų ir žinių visuomenės departamento direktorius Erikas Jankauskas pasidžiaugė, kad „nereikia būti Silicio slėnyje, norint sukurti gerą IT produktą ir įžengti į pasaulinę rinką“.
Investavo Honkongo kompanija
Nominacija už veržlų startą atiteko šių metų vasario 29 d. įkurtai internetinių sprendimų bendrovei „Synergy Technologies“. Jos vadovas Jonas Andrijauskas pasakojo, kad pradėti verslą pastūmėjo pažintis su Honkongo investicinės kompanijos „RGL Holdings Limited“ generaliniu direktoriumi ir investuotoju Jongu Lee.
„RGL Holdings Limited“ aktyviai investuoja į pelno ir nepelno siekiančias socialines organizacijas, spartų augimo potencialą turinčias ir naujus produktus ar paslaugas kuriančias pradedančias įmones.
Vos prieš pusmetį įkurta „Synergy Technologies“ jau gali pasigirti sukūrusi mokyklų valdymo sistemą „Pacific“, kurią naudoja penkios Honkongo mokyklos. Svarbiausias dėmesys – paprastam ir efektyviam programos valdymui.
Visas kolektyvas – iš KTU
Nominacija už studentų įtraukimą į verslą atiteko prieš metus įkurtai bendrovei „Agito“. Visi jos nariai, „išskyrus gražią buhalterę“, yra buvę ar esami KTU auklėtiniai.
Įmonė specializuojasi vaizdų analizės ir jos pritaikymo pramonėje srityje. „Agito“ kuriama sudėtinga vaizdų analizės sistema „AceVision“ gali būti pritaikoma įvairiausiose srityse, nuo elektronikos iki maisto ar sunkiosios pramonės.
Po oficialiosios dalies įdomią paskaitą „Investicijos į inovacijas – šansas būti lyderiu“ pravedė dr. Vladas Lašas. Kosmosu susidomėjęs verslininkas atskleidė kelis galimus verslo proveržius – kosmosas, žaliosios technologijos.