„StartupHighway“ auklėtinis Domas Sabockis: „Mėgstu grupes ir muziką, už kurių yra istorija, yra asmenybės“

Paprastumas ir tobulumo siekis. Būtent tai galime pastebėti kalbantis apie darbo įpročius bei profesines patirtis su Domu Sabockiu – startupo „dragdis“ bendraįkūrėju bei praeitų metų „StartupHighway“ programos dalyviu. Domas S. su dar dviem komandos draugais sukūrė įrankį “dragdis” (www.dragdis.com), kuris, anot kūrėjų, yra paprasčiausias būdas tvarkingai išsaugoti ir dalintis internete rastu turiniu.
Domas Sabockis
Domas Sabockis

Tęsiant žaibo klausimų seriją apie įprastus, kasdienius, tačiau unikalius darbo įpročius, šįkart pokalbyje pavyko paliesti keletą įdomių aspektų iš Domo S. darbo dienos.

– Be kokios programėlės ar programinės įrangos negalėtumėte gyventi?

– Manau, kad darbas labai sulėtėtų, jeigu nebeliktų „Skype“, nes tai labai greitas būdas apsikeisti failais, nuorodomis ir aišku žinutėmis tarp komandos narių.

Aš išmesčiau lauk gerą sprendimą, prie kurio buvo dirbta ilgai, kad sukurti puikų sprendimą!

– Kaip atrodo Jūsų darbo vieta?

– Paprastas, šviesus stalas, ant kurio stengiuosi laikyti kuo mažiau daiktų, todėl dažniausiai ant jo ir guli tik kompiuteris ir keli A4 formato lapai užrašams ar “papaišymams”.

– Kokia Jūsų mėgstamiausia darbotvarkės ar projektų planavimo programa?

– Gan ilgai ieškojau paprastos ir gražios “to-do” (liet. k. Atlikti) programėlės ir buvau beveik praradęs viltį, bet tada radau "Any.do" (liet. k. Ką nors padaryti). Prieš tai buvau sužavėtas “Clear” (liet. k. Aiškumas) programėlės, bet gaila, kad ji veikia tik ant iOS platformos.

– Kokią muziką klausote darbo metu?

– Ypatingai mėgstu Queen (kaip ir matosi iš plakato virš mano stalo) ir the Beatles . Apskritai visas klasikinis rokas man labai prie širdies. Mėgstu grupes ir muziką už kurių yra istorija, yra asmenybės.

Domo Sabockio darbo stalas
Domo Sabockio darbo stalas

– Ką Jūs galite padaryti geriau už kitus?

– Man labai patinka naudojimo (anglų k. usability) problemos. Kaip kas turi veikti, kaip kas turi atrodyti, kaip padaryti, kad būtų paprasčiau, kaip padaryti, kad žmonės sakytų “Žinoma, kad šitaip turi veikti. Kodėl turėtų veikti kitaip?”. Nevadinu savęs “usability” ekspertu, bet tai daryti man turbūt sekasi vien dėl to, kad prie šių problemų galiu praleisti begales laiko!

– Kokius savo kolegų charakterio bruožus ir įpročius labiausiai vertinate?

– Tai, kad jie nesako “Ai bus gerai...”

– Aš___________, kad...

– Aš išmesčiau lauk gerą sprendimą, prie kurio buvo dirbta ilgai, kad sukurti puikų sprendimą!

– Koks Jūsų miego ritmas?

– Nukrentu į lovą apie 23:00, keliuosi apie 6:30. Pripratau ir dabar mėgstu keltis anksti, nes tada per dieną gali suspėti nuveikti labai daug. Mano didžiausias produktyvumas iki pietų, o po pietų sulėtėju ir tai nervina.

– Kokį geriausią patarimą esate gavęs?

– Iš asmeniškai gautų patarimų nelabai kas ateina į galvą, bet manau iš perskaitytų patarimų vienas geriausių yra Marko Tveno: „Po dvidešimties metų tu būsi labiau nusivylęs dėl to, ko nepadarei, o ne dėl to ką padarei. Taigi atsikratyk pančių. Palik saugų uostą. Pagauk palankų vėją. Tyrinėk. Svajok. Atrask“. Manau apskritai visas knygas, citatas, seminarus apie sėkmę galima sudėti į vieną teiginį: Secret of success? Do! (lietuvių k. Sėkmės paslaptis? Daryk!)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų