„Verslioje Lietuvoje“ – patyrusių verslininkų idėjos ir valstybės atstovų patarimai pradedantiesiems verslą

„Tyrimai rodo, kad Lietuvoje nuosavą verslą žada pradėti 4,7 procento gyventojų. Tačiau dar 2008 m. pabaigoje tokių tebuvo 1 procentas. Tikiuosi, kad šiandien prasidėjęs renginys „Versli Lietuva“ būsimųjų verslininkų skaičių padidins mažiausiai iki 10 procentų“, – ketvirtadienį „Litexpo“ parodų centre atidarydamas verslo skatinimo renginį sakė ūkio ministras Dainius Kreivys.
Dainius Kreivys
Ukio ministras Dainius Kreivys / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Valstybė nemažai padarė, kad pagalbos pradedantiems ir plėtojantiems verslą sistema funkcionuotų. Tačiau visada svarbu įveikti pirmąjį etapą – išspręsti klausimą, kaip pradėti savo verslą, – vienoje iš sausakimšų salių diskusijos metu teigė „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas. – Verslas – tai atsakomybės išbandymas, laisvė, galimybių realizavimas.“

Renginiu „Versli Lietuva“ siekiama pakeisti žmonių nusiteikimą ir padrąsinti imtis verslo. Kalbėdamas apie paramos verslo atstovams priemones ūkio ministras D.Kreivys teigė, kad šiandien, norint gauti lėšų, užtenka turėti gerą verslo idėją.

„Mes siūlome pasinaudoti verslo starto priemonėmis – nuo įmonės registravimo už 70 litų per 5 minutes internetu iki verslo finansavimo priemonių“, -– sakė ūkio ministras.

Rytojaus „Verslios Lietuvos“ programoje – pranešimai, kaip turint idėją išplėtoti nuosavą verslą, taip pat laukiami visi, norintys daugiau sužinoti apie smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą. Būsimųjų ir jau esamų verslininkų taip pat lauks inovatyvaus verslo idėjų turnyras, mokesčių naujienos, verslo registravimo ypatumai, „verslo angelai“, neformali diskusija „StartupCongress“ tarp verslo, valdžios ir „startup“ bendruomenės.

Pasak šiandienos renginiuose dalyvavusio ūkio ministro, versle svarbu stebėti tendencijas ir nedaryti to, ką daro visi kiti. „Geriausias verslas gimsta iš nepaprastų idėjų“, – teigė D.Kreivys. Tai, kad verta imtis verslo, tikino ir verslininkė Viktorija Radzevičienė, kuri sakė, kad idealu, kai gali kontroliuoti savo aplinką per savo talentą ir savo pinigus. „Reikia būti versliam, o jei trūksta motyvacijos, reikia peržiūrėti savo aplinką“, – sakė V.Radzevičienė.

„Lyderiui reikia tikėjimo, kūrybiškumo ir užsispyrimo. Verslas reikalauja didelės kantrybės. Reikia koncentruotis ne į tai, ko nemokame, o į tai, ką mokame geriausiai, ir tai parduoti“, – savo pranešime teigė psichologė Solveiga Grūdienė.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai