Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Verslo sėkmės istorija. Aldona Bočkienė, UAB „Dalforest“ direktorė: specialistų patarimai itin padėjo

„Nesigailiu, kad pasiryžome sukurti savo verslą. Nebereikia centų skaičiuoti. Duonai užsidirbame ir dar sviestui lieka“, – tikina A.Bočkienė. Medienos ruošimo ir miško darbų paslaugas teikiančią bendrovę ji kartu su vyru Daliumi įsteigė praėjusį rudenį.
Aldona Bockiene
Aldona Bočkiene / Asmeninio archyvo nuotr.

Žmona tvarko dokumentus, priima užsakymus, vyras organizuoja, prižiūri darbus, rūpinasi jų sauga, pats dirba miške. A.Bočkienei praverčia patirtis: prieš kelerius metus ji turėjo komercinę įmonę, prekiavo maisto produktais, tačiau prasidėjus krizei nepelningą veiklą sustabdė.

„Pablogėjus ekonominei situacijai svarstėme, kaip pagerinti savo šeimos ekonominę padėtį. Atsakingai rinkomės sritį. Negi imsies suknelių siuvimo, jei nei sukirpti, nei siūti nemoki. Miškotvarkoje yra dirbęs mano vyras, tad žinių mums pakako“, – pasakoja bendrovės vadovė.

Šeima pasvėrė visas grėsmes ir galimybes, aptarė kiekvieną žingsnį, nes įkūręs bendrovę tampi atsakingas ne tik už save, bet ir už kitus. Pradžioje labai padėjo Všį „Rietavo verslo informacijos centras“, kuriame Bočkai sužinojo apie VšĮ „Versli Lietuva“ vykdomą “Pirmųjų verslo metų krepšelių” projektą.

„Specialistų patarimai, kaip įsteigti įmonę, konsultacijos buvo kvalifikuoti ir naudingi, ypač buhalterijos, darbo saugos srityse. Taip pat sužinojome, kokios finansinės paramos galime tikėtis, kur ją gauti, į ką kreiptis, pradedant verslą tai labai svarbu“, – pastebi A.Bočkienė.

Finansiniai šeimos ištekliai nebuvo dideli. Santaupų užteko įstatiniam kapitalui suformuoti ir smulkesnei kirtimo bei pjovimo technikai įsigyti. Darbo birža per Savarankiško užimtumo rėmimo programą aprūpino 6 vietų darbiniu automobiliu su priekaba bei krūmapjove.

Taip pat įsteigė subsidijuojamą darbo vietą neįgaliam įmonės savininkui D.Bočkui. „Dalforest“ dalyvauja ir „Integravimo į darbo rinką skatinimo“ projekte, įdarbina remiamus subsidijomis darbo ieškančius žmones. Šiuo metu įdarbinta 15 tokių asmenų.

„Dirbame sunkiai, neskaičiuodami valandų, tačiau sekasi neblogai. Pavyko laimėti konkursą, paskelbtą Kretingos urėdijos, jai dvejus metus teiksime kirtimo, pjovimo, medienos ruošos, miško atsodinimo, valymo ir priežiūros paslaugas“, – džiaugiasi verslininkė.

Pasak jos, netrūksta užsakymų ir iš individualių užsakovų. Didžiausią nerimą kelia augančios benzino ir dujų kainos, tuo tarpu miškotvarkos darbų įkainių, kurie ir taip labai nedideli, kelti neskubama.

VERSLO PLANO SKAIČIUOKLĖ

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs