Verslo sėkmės istorija. Edmundas Čepeliauskas, UAB „Recimetras“ direktorius: grįžo prie profesijos, kuri jam prie širdies

Vilniaus statybos technikume 1985 m. baigęs inžinerinės geodezijos studijas Edmundas daugelį metų sėkmingai dirbo įvairiose įmonėse, tapo savo srities profesionalu. Tačiau sugriuvus sovietinei sistemai staiga pajuto, kad jo paslaugų niekam nebereikia.
Edmundas Čepeliauskas
Edmundas Čepeliauskas / Asmeninio archyvo nuotr.

Ieškodamas išeities, kaip užsidirbti pragyvenimui pradėjo populiarų tuo metu verslą – prekiauti naudotais automobiliais. Kurį laiką gyveno „ant ratų“ , važinėdamas iš Lietuvos į Vokietiją ir atgal, vėliau apsistojo Vokietijoje, dirbo savarankiškai. Taip praėjo 14 metų. Vertėsi neblogai, bet į gimtinę parginė nostalgija, pasiilgo šeimos, vaikų, normalaus gyvenimo. Pagaliau, norėjosi darbo, leidžiančio pritaikyti savo gebėjimus ir žinias.

„Tada prisiminiau savo profesiją, geodeziją, kuri man visuomet buvo prie širdies. Buvęs bendramokslis ir kolega pakvietė dirbti į savo įmonę. Tačiau po metų atslūgus statybų bumui ir prasidėjus krizei įmonė bankrutavo“, – pasakoja bendrovės vadovas. Jau tada jis norėjo pradėti savo verslą, tačiau bankai nebeskolino pinigų, o reikalinga savarankiškai veiklai geodezinė ir matavimo įranga kainuoja apie 100 tūkst. litų.

Teko vėl dirbti kitiems. Per tą laiką jis dar baigė išlyginamąsias studijas bakalauro laipsniui gauti. Po kelerių metų, įsitikinęs, kad klientų yra, užsakymų netrūksta, ryžosi steigti savo bendrovę. E.Čepeliauskas džiaugiasi, kad jam labai padėjo, padrąsino Aytaus krašto verslininkų asociacija ir jos prezidentė Dalia Matukienė. Čia jis sužinojo, kur ir kokia pagaba teikiama smulkiąjam verslui, kaip galima gauti lengvatinę paskolą.

„Išgirdau ir apie Verslios Lietuvos vykdomą „Pirmųjų verslo metų krepšelio“ programą, kuri skirta pradedantiesiems ir ja pasinaudojau. Ypač vertingos buvo pagal šią programą teikiamos konsultacijos, susijusios su finansais, buhalterine apskaita. Elementarių žinių buvau įgijęs prekiaudamas automobiliais, tačiau bendrovės buhalterinius dokumentus tvarkyti žymiai sudėtingiau. Pravertė ir kompiuterinio raštingumo konsultacijos, nes įgūdžių šioje srityje šiek tiek trūko“, – tikina pašnekovas.

Pasiskolinęs 45 tūkst. litų ir pridėjęs santaupas verslininkas įsigijo matavimo įrenginius. Ko trūko, susipirko per pirmuosius veiklos metus. Be geoezinių darbų bendrovė atlieka ir kadastrinius matavimus, daro topografines nuotraukas, sklypų pertvarkymo, detaliuosius projektus. Veiklą išplėsti paskatino tai, kad šios paslaugos turi paklausą, be to, Edmundas įgijo žinių ir patirties žemėtvarkoje dirbdamas samdomu darbuotoju.

Pradėjęs savo verslą UAB „Recimetras“ direktorius nenusivylė, nors dirba be atostogų ir savaitgalių: „Stengiuosi įsisavinti naujoves, darbą atlikti sąžiningai, iki galo, kokybiškai. Tai – svarbiausia sėkmės sąlyga". Pasak jo, įmonei net nereikia reklamuotis. Geriausia reklama – patenkintų užsakovų rekomendacijos. Grįžta ir senieji, patyrę, ką reiškia nekokybiškos paslaugos. E.Čepeliauskas planuoja plėsti veiklą – įdarbinti apskaitininką.

VERSLO PLANO SKAIČIUOKLĖ

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai