Vilniuje, prie „Akropolio“, penktadieniais bus rengiami amatininkų ir tautodailininkų turgūs

Nuo šiol šalies amatininkai ir tautodailininkai kiekvieną penktadienį skubės į Vilnių, kur vyks specialūs tautodailininkų ir amatininkų turgūs. Pirmasis toks turgus šalyje kiekvieną savaitę šurmuliuos prie Vilniaus „Akropolio“.
Savaitgalį Kaune jau septintą kartą šurmuliuoja viduramžių šventė „Hanza Kaunas“.
Savaitgalį Kaune jau septintą kartą šurmuliuoja viduramžių šventė „Hanza Kaunas“. / 15min.lt/Aliaus Koroliovo nuotr.

„Iki šiol amatininkai ir tautodailininkai rinkdavosi tik į įvairias muges, miestų šventes. Pastovios vietos, kur rinktumėmės reguliariai, neturėjome. Džiugu ir, manome, labai naudinga, jog tapome tokio didelio prekybos centro dalimi, kad toks gigantas rado vietos ir mums, smulkiems verslininkams bei prekeiviams. Buvimas jo dalimi – mums puiki priemonė parodyti save, o kartu ir viena pagrindinių vietų realizuoti savo gaminius“, – sako amatininkų lyderis Jonas Sinkevičius.

Amatininkų ir tautodailininkų turgaus krikštas įvyko praėjusį penktadienį. Į pirmąjį tokį turgų susirinko apie 30 amatininkų ne tik iš Vilniaus ir aplinkinių rajonų, bet ir Klaipėdos, Biržų, Kauno. Amatininkai ir tautodailininkai prekiavo odos, keramikos, stiklo, medžio, vilnos, kalvystės dirbiniais, mezginiais ir siuviniais.

Iki šiol amatininkai ir tautodailininkai rinkdavosi tik į įvairias muges, miestų šventes. Pastovios vietos, kur rinktumėmės reguliariai, neturėjome, – sakė Jonas Sinkevičius.

Prie prekybos ir pramogų centro amatininkams ir tautodailininkams numatyta 50 prekybos vietų, tad J.Sinkevičius tikisi, jog sklindant žiniai apie šį turgų, jų gretos prie sostinės „Akropolio“ didės.

„Vieniems prekyba pirmą kartą sekėsi geriau, kitiems gal šiek tiek prasčiau, tačiau atsiradusia nauja galimybe džiaugėsi visi. Susidomėjimo sulaukėme ir iš sostinės gyventojų bei svečių. Žmonės ieško, nori, domisi autentiškais rankų darbo gaminiais, pagamintais Lietuvos meistrų“, – tikino amatininkų atstovas.

Pasak Vilniaus „Akropolio“ valdytojo Česlovo Urbonavičiaus, amatininkų ir tautodailininkų turgaus atsiradimą paskatino didžiulis ūkininkų ir sendaikčių turgų populiarumas.

„Stebėdami rinką pamatėme, jog specializuoti turgūs – neišnaudota niša, ir neklydome. Tokie turgūs, į kuriuos savo produkciją ir gaminius atveža smulkūs šalies verslininkai, ūkininkai, prekeiviai, netruko užsitarnauti savo vardą, pelnyti populiarumą ir suburti gausų nuolatinių pirkėjų ratą. Specializuotų turgų poreikis – didžiulis, todėl tokių turgų ateityje bus ir daugiau, pavyzdžiui, jau rugsėjo 19 ir 26 dienomis prie Vilniaus „Akropolio“ kartu su „Tatula“ programos dalyviais bus rengiami ekologiškų produktų turgūs“, – planais dalijosi prekybos ir pramogų centro valdytojas Česlovas Urbonavičius.

Kiekvieną šeštadienį prie sostinės „Akropolio“ savo produkciją atveža šalies ūkininkai, o sekmadieniais čia karaliauja sendaikčių prekeiviai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų