Kaip rašoma ministerijos pranešime spaudai, iki šiol teisės aktuose numatyti reikalavimai buvo pernelyg griežti. Norint gauti paramą naujai darbo vietai įsteigti, darbdavys darbo biržai turėjo pateikti banko garantiją ar draudimo bendrovės laidavimo raštą visai 100 proc. skiriamos subsidijos sumai.
„Sumažinome šį reikalavimą perpus. Norint steigti naujas darbo vietas, užteks pateikti sutarties galiojimo užtikrinimą 50 proc. subsidijos sumos. Tikimės, kad tai paskatins darbdavius aktyviau naudotis šia galimybe ir kurti daugiau naujų darbo vietų, nuolatiniam darbui priimti labiausiai socialiai pažeidžiamus asmenis“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Pakeitimai inicijuoti įvertinus paramos darbo vietoms steigti priemonių įgyvendinimo praktiką ir apklausus teritorines darbo biržas. Nustatyta, jog praėjusiais metais dėl valstybės paramos darbo vietų steigimui į teritorines darbo biržas kreipėsi 628 darbdaviai, o iš jų tik 206 darbdaviai buvo pajėgūs įvykdyti poįstatyminiuose teisės aktuose nustatytus reikalavimus. Didesnė dalis darbdavių negavo finansavimo dėl neatitikimo griežtiems poįstatyminių teisės aktų reikalavimams.
Taip pat 23 vietinių užimtumo iniciatyvų (VUI) projektų įgyvendinimo sutartys nebuvo pasirašytos ir to pasėkoje nebuvo įsteigta 90 naujų darbo vietų, nes darbdaviai negalėjo pateikti teritorinėms darbo biržoms VUI projektų įgyvendinimo sutarčių galiojimo užtikrinimo – banko garantijos arba draudimo bendrovės laidavimo rašto visai skiriamos subsidijos sumai.
Šiuo metu įsigaliojus paprastesnei tvarkai paramai naujų darbo vietų steigimui gauti, Lietuvos darbo birža jau yra paskelbusi naujų vietinių užimtumo iniciatyvų projektų atranką.