„Drabužių valymo verslas Lietuvoje gyvuoja apie 20 metų, tačiau jo technologijos Lietuvoje nesikeitė 10 metų, tad pirmiausia ieškojome būdų, kaip šią paslaugą teikti naujoviškai. Ieškojome techninių bei technologinių sprendimų, kurie būtų saugūs ir draugiški gamtai, siekėme jų privalumus pristatyti Lietuvos vartotojams. Aplankėme aibę parodų, seminarų, lankėme kolegas, šiuo verslu užsiimančius Vokietijoje, Belgijoje, Italijoje“, – apie verslo pradžią kalbėjo „Paulini“ direktorius P. Slavinskas. Anot jo, bendrovės naudojamos valymo priemonės, liaudiškai dažnai vadinamos „chemikalais“, yra nekenksmingos ir savo sudėtyje turi ekologiniu būdu išgaunamų sudedamųjų dalių.
Technologijos ir patirtis – verslo pagrindas
P. Slavinskas akcentavo, kad norint sėkmingai pradėti verslą, reikėjo didelio fizinio ir finansinio pasirengimo, teko apgalvoti, kaip supaprastinti paslaugų teikimą ir apriboti kasdienius kaštus.Tačiau bendrovės vadovas patikino, kad naujasis valymo verslas šiuo metu laikosi tvirtai – bendrovėje dirba po 15 metų ir daugiau patirties sukaupę darbuotojai, o technologijos – vienos moderniausių Baltijos šalyse.
„Darbo užmokestis paslaugos savikainoje sudaro didžiąją dalį, todėl procesų automatizavimas, žmogiškojo faktoriaus minimizavimas buvo vienas iš pagrindinių tikslų. Čia ir ieškojome sprendimų“, – sakė P. Slavinskas.
„Paulini“ vadovas teigė, kad sėkmingai įsilieti į drabužių valymo rinką pasisekė dėl finansinės paramos iš išorės – UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) suteikė šiam verslui garantijų už paimtas paskolas iš Atviro kreditų fondo ir kompensavo dalį paskolos palūkanų – moderniai įrangai įsigyti buvo skirta apie 1 mln. litų.
„Tai leido įgyvendinti svajonę – turėti Lietuvoje tokius įrengimus, kurių neturi nė viena Baltijos šalyse veikianti valymo paslaugų įmonė. Pirmosios investicijos tam ir buvo skirtos“, – sakė P. Slavinskas. Pasak jo, „Invegos“ suteiktos garantijos ir finansų sprendimai leido verslo idėjas paversti realybe.
Dėl kredito tenka pakovoti
„Paulini“ atstovas, kaip ir daugelis kitų smulkiojo verslo atstovų, sutiko, kad pradedant verslą naujai įmonei nelengva gauti paskolą. „Kalbos nėra – finansinė pagalba buvo labai reikalinga, ypač pradžioje, kai susiduri su apyvartinių lėšų trūkumu“, – sakė P. Slavinskas. – Iš Atviro kreditų fondo smulkiajam verslui skolina nedideli bankai, kurie itin palankiai žiūri į SVV finansavimą. Todėl ir mums pavyko įgyvendinti tai, kas ilgokai buvo tik svajonė“.
Bet ir tuo bendrovės verslo idėjos nesibaigė – įmonė šiuo metu įgijo naują partnerę – siuvyklą „Linos artelė“, ir klientams nuo šiol siūlo pasisiūti kostiumą, suknelę, vakarinius ar darbo drabužius. „Siuvame viską, ko tik užsinorėsite“, – tikino jaunasis verslininkas.
INVEGA teikia paskolas ir kredito linijas iš Atviro kredito fondo (AKF), finansuojamo Europos regioninio fondo lėšomis, kurios skirtos verslo plėtrai – tiek investicijoms, tiek apyvartai. Kredito linijos šiuo metu smulkiesiems verslininkams atrodo gana patrauklios. Paprastai bankų palūkanos kredito linijoms varijuoja nuo 5-6 proc., tačiau skolinantis iš AKF, bankai šiuo metu gali pasiūlyti apie 3,5 proc. dydžio palūkanas.
Rubrikoje „Verslo vinis“ rasite daugiau drąsių ir sėkmingų verslo idėjų, kuriomis didžiuojasi jų autoriai ir visi, padėję šiems verslams išvysti dienos šviesą bei sėkmingai augti.
Projekto „Verslo vinis“ iniciatorė INVEGA kviečia susipažinti su verslo finansavimo galimybėmis Lietuvoje ir išdrįsti pradėti bei plėsti savo verslus. Rubrikoje pateikiama informacija apie INVEGOS administruojamas priemones, kurios finansuojamos ES struktūrinių fondų lėšomis.